23 Kasım 2017,Perşembe
Anasayfa » Biyoloji » Zeytinyağının beyanı kanseriyle savaşabilme potansiyeli var

Zeytinyağının beyanı kanseriyle savaşabilme potansiyeli var

Zeytinyağı tabiatın süper Kahramanı olabilir. Cildiniz, saçlarınız ve nihayet beyninize iyi gelir.

Edinburg Üniversitesi'nde yeni bir yapılanma araştırmamada

Zeytinyağındaki bileşenler oleik asit, anahtar tümör baskılayıcı molekülün üretilmesini destekleyebileceği gösterildi. Molekül microRNA-7 (veya miR-7) olarak farklı bölgelerin tümörleri için baskılama için kullanılıyor ve bilinir ve beyin dokusunda görülür. Özel olarak beyinde, miR-7 tümör gelişimi ve olgunlaşma için gerekli proteinleri hedef alıyor.

MiR-7 güçlü bir molekül. Glioblastoma olarak bilinen, en hızlı büyüyen ve ölümcül beyin tümörlerinden birine karşı safra etkin olduğu görüldü.

MiR-7 tümörlerin baskılayabilse de, işini yapabilmek için her ırkçılıkla mücadele etmek.

Zaman şans bulamıyor. MiR-7 üretimi, MSI2 olarak bilinen bir hücre proteini ile vücut içinde durdurulabiliyor.

Oleik asit, araştırmacılara göre "tabiatta en bol ve en geniş dağılım gösteren yağ asididir" deniyor ve MSI2'nin miR-7 üretimi ve büyümesi ilelya uğraşmasını önlüyor. Bu şekilde, oleik asit miR-7'yi "kurtarıyor" ve tabiatında olan kanser savaşmaları yeteneklerini devam edebiliyor.

Ancak Akdeniz diyetinin beyin tümörlerini silip atacağını henüz düşünmeyin. Araştırmacılar bulgularının ümit verdiğini söylemekle beraber, süpermarketten alınan zeytinyağının miR-7 üretimine yardım edip etmeyeceğini henüz bilmediklerini söylüyor.

Çalışmanın baş yazarlarından Dr. Gracjan Michlewski, düzenlenenği basın toplantısında "diyetteki zeytinyağının beyin kanserini gidermeye yardımcı olur'un yapılmadığı" için örnek cümleler (Türkçe)

Sonraki adım, araştırmacıların söylediğine göre, zeytinyağının normal şartıyla tüketilmesi ile beyin sağlığını korumakta nasıl yardımcı olur göreceğimiz çalışmalara yer verecek "ifadelerini kullandı.

Kaynak: seeker.com


Kaynak

Check Also

Seri Üretim güneş panellerinde Verimlilik rekoru kırıldı

Japon Araştırmacılar seri Üretim güneş panellerinin verimliliğinde Yeni Bir rekora imza attı, Eklendi bunun anlamı …

Bir Cevap Yazın