14 Aralık 2017,Perşembe
Anasayfa » Saç Modelleri » Yuvarlak Yüz Şekline Göre Saç Modelleri

Yuvarlak Yüz Şekline Göre Saç Modelleri

Genel olarak yuvarlak hatlardan hoşlanmaz kadınlar. Bu sebeple yuvarlak hatların kiloluğu işaret ettiğini düşünürler ve daha da ince uzun görüntüler elde etmek isterler. Bunun için bazı saç modelleri ve saç renkleri vardır. Burada saç renkleri kasıt gölgelendirme ve ışıklandırmadır. Örneğin renkler hacmi daraltır, yani yüzün daha ince görünmesini sağlar. Yuvarlak yüzlerde yanlardan incelmiş bir görünüm sağlanabilir. Bunun için yüzölçüm ve yanlarda koyu gölgeler, uygulanabilir kılmak için sadece siyah tonlar yoktur. Saçın genelinde uygulanan rengin bir ton kadar koyu olanı bu gölgelendirmeyi yapar ve yüzü yanlardan daha ince gösterir. Yüzü yanlardan ince gösterirken üstten de uzatmak gerekir. Tepe'ye başvuran, saçın genelinden bir ton kadar açık saç rengi ile yüz daha ince bir form kazanır. Yüzü uzun göstermek için saç uçlarına açık gölgeler verilebilir. Bu yöntemle yuvarlaklık kamufle edilebilir.

Ve gelelim saç kesim modellerine ! Yuvarlak yüz tiplerinde, saç boyası değil, saç kesimi önemlidir. Ama yine de tavsiyemiz, aşırı kısa kesimlerde uzak durulması. Bu kesimler yüzü kullanın daha yuvarlak gösterir.

Yüze doğru düşen saç modelleri yüzünü daha ince görünmesini sağlar. Yuvarlak yüz tiplerinde tercihler saç kesim modellerinin katlı olması gerekir. Saç boylarından ne olursa olsun saçlarınıza kat uygulalısınız. Katsız saç kesim modelleri hatlarındanın yuvarlaklığını ön plana çıkarır, katlı modelleyiciyi yüzünüze hareket katarak yuvarlak hatlarını geri plana atar.

Yuvarlak yüzlerde uzak durulması gereken saç modellerinden biri de kahküllerdir. Bu nedenle, yüz hatları, yüz hatları, yüz hatları, yüzükler. Fakat eğer kahkül alışkanlığınız varsa açık tonlarda kullanabilirsiniz. Ya da yandan ayrılan kakül modelleri tercih edilenler

Yuvarlak yüz hatlarına sahip kişiler saçlarını yandan ayırmalıdır. Yandan ayrılan saç modelleri yüzün daha uzun görünmesini sağlar, genişliği geri plana atar.

Yuvarlak Yüz Şekline Göre Saç Modelleri

 
<br />
<br /><a href=

Check Also

2017 Yaz Sezonunda 35+ Yeni Kısa Saç Kesimi | Kısa Saç Stilleri 2016 – 2017

Bu yaz için yeni ve yeni bir saç kesimi almak ister misiniz? kısa saç kesimi …

Bir Cevap Yazın