25 Kasım 2017,Cumartesi
Anasayfa » Bitkiler » Yılan Yağı Faydaları Nelerdir?

Yılan Yağı Faydaları Nelerdir?

Yılan yağı Güney Afrika'da yılanlardan elde edilen bir yağdır. Saçların uzamasını sağlaması, kemik ağrılarına fayda sağlaması, kaş ve sakal çıkarması, kalbi koruması yılan yağının faydaları arasındadır. Son dönemlerde belirli saç uzamasını sağlaması, saç dökülmesini önlemesi ve sakal çıkarması gibi sebeplerle kullanıldı bir yağdır.

Eski Mısır zamanında da yağlarla birleştirilebilecek özel kellik kullanılır.

Yılan Yağının Faydaları Nelerdir?

Bir yığın rahatsızlığa iyi geliyor, bağışıklık sistemini güçlendiren, saç dökülmesini önleyen yılan yağının faydaları ;

 • Birçok kemik ağrısına iyi gelir. Artrit, eklem ağrısı, kas ağrıları ve gut gibi pek çok kemik ağrısı türüne fayda sağlar. İçerisinde bulunan omega 3 yağ asitleri düzelt sert eklemleri gevşetir, iltihaplanmayı azalttır.
 • Yaraların iyileşmesini hızlandırır. Düzenli dökümhane.
 • Kalp sağımı korur. Omega 3 yağ içeriği, kalp krizi ve felç geçirme riskini azaltarak kalbi korur. Aynı anda kalp ritmini de düzenler.
 • Cilde iyi gelmesi yılan yağının faydaları arasında. Cildi nemlendirir, Korur. Ciltteki soyulma, çatlama, kuruma yada iltihaplanmaya yararlı bir yağdır. Ciltteki iltihaplanmayı hafifletir. Cildin daha sağlıklı ve daha genç görünmesine yardım eder.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
 • İçeriğinde bulunmak için koruyucu bileşikler kullanabileceğiniz, bağışıklık sistemine etki ederek hastalıklara karşı koruma sağlar.

 • Depresyona iyi gelir. Ruh halini etkiliyor, endişeyi engeller. Hormonları dengeleyici etkisi vardır. Endişeli ve kızgın olduğunuz zamanlarda az miktarda yılan yağı ile göğsünüzü ovarak rahatlayabilirsiniz. Bu ruh halinizi rahatlatır, iyileştirir.
 • Hipertansiyonu düşürücü etkisi vardır. Yapılmış olan omega 3 asidi kan basıncını düşürür. Kan basıncının düşmesiyle yüksek tansiyonu da düşürülür.
 • Egzamaya iyi gelir. Cilt döküntüleri olarak görülen egzamaya yarar sağlar.

Yılan Yağının Faydaları

Yılan Yağının Saçları Faydaları Nelerdir?
 • Saç uzamasına ve saçlarının bakımlı görünmesine yardım eder.
 • Saç dökülmelerini önlemek için de kullan. Bu etki için saç derisine masaj yaparak sürülebilir.
 • İçeriğindeki omega 3 yağ asitleri için saç derisini nemlendirir, saç foliküllerinin sağlığını iyileştirir.
 • Saçların erken beyazlamasını da engeller.
 • Saçlara parlaklık verir.

Yılan Yağı Saç Uzatır Mı?

Saçların kolaylıkla genişlemesi için birçok yağ alımı birçok yöntem denenebilir. Yılan yağı saç uzamasına ve saçların bakımlı görünmesine yardım eder. Saçların kolaylıkla uzaması için farklı yağlarla karıştırılarak da saç derisine masaj yapılarak sürülebilir. Saçlar hızlı uzaması için saça masaj yapılarak sürüldükten sonra yarım saat beklererek saçlar ılık su ile yıkanabilir. Bu işlem haftada 2-3 kez tekrarlanabilir.

Yılan Yağı Kaş Çıkarır Mı?

Saçları uzatması, gürleştirmesi ve bakım yapması yanında kaşlar için bir yağdır. Kaş bakımı için kullanılabilir. Kaşların çıkmasına yardımcı oluyorum.

Yılan Yağı Sakal Çıkarır Mı?

Yılan yağı sakal çıkmasına fayda sağlamak için bir yağdır. Sakalların gürleşmesi, sağlıklı uzamasına ve almak için yardım eder. Bu etkene parmak uçlarınıza 6 damla yılan yağı damlat. Sakal sızla sedir yedirerek. Yağı sürdükten sonra 2 saat kadar sürdüğünüz bölümleri yıkamayın. 2 saat sonra ılık su ile yüzünüzü ve sakal bölgenizi yıkayabilirsiniz. Haftada 2-3 kez bu uygulamayı sakal çıkmayan bölümlere bakın. Sakalın uygulama hoşgeldiniz. Yağı sürdükten sonra hemen sakalınız çıkıyorsa yağı kullanack bırakabilirsiniz. Fakat çıkmaz birkaçsa sabırla yağı kullanmalısınız. Sakal çıkma süresi kişiden kişiiye değişiklik gösterebilir. Sakalın kolay çıkmasına yardım etmesi için yılan yağı ile birlikte sarımsak yağı, zeytinyağı, jojoba yağı ya badem yağı da kullanın.

Bir başka deyişle, sakal bölünizde farklı uyarıların durumları görünmeye başlarsa hemen yağın kullanımını bırakmalısınız.

Yılan Yağı Nasıl Elde Edilir?

Yılan yağı Güney Afrika bölgeleri zehirsiz yılanların yağlarının çıkarılmasıyla elde edilir. Bu yılanlar da Afrika'daki çöl bölgesi yaşamaktadır. Zehirsiz yılan türleridir. Zehirli olmalıyız zehri insan vücuduna da geçebilirdi. Bu nedenle yağ için zehirsiz yılan türleri kullanılır. Yılan türleri doğadan toplanarak zehir testinden geçirilir. Bu şekilde yılanliyse de bu bilinmiş olur. Zehirsiz yılanlar soğuk pres yapılarak yağlar ayrıştırılır. Yağlar cam kavanozlara konularak serin bir yerde bekletilir. Sonrasında yılan yağları kullanım için hazırdır.

Yılan Yağının Zararları Nelerdir?

 • Bazı kişilerde alerjik etkileri görülebilir. Mide rahatsızlığı, mide bulantısı, kusma, kramp, boğazın veya dudakların şişmesi, solunumun zorlanması gibi alerjik etkileri görülürse hemen kullanmayı bırakmalısınız.
 • Bazıları cildin iltihabılanması, ciltte kızarıklık, kaşıntı veya şişme görülebilir. Bu nedenle cildiniz için kullanmadan önce derinize birkaç damla damlat, birkaç saat içinde olumsuz bir reaksiyon olup olmadığına bakın.

Kaynaklar:

Organik olaylar: sağlık yararları / yağlar / yılan yağı
Hayatta kalma: faydalar-yılan yağı

            

Önceki Sayfa Antep Fıstığının Faydaları Nelerdir?


Kaynak

Check Also

Çam Terebentin Yağı Faydaları Nelerdir?

Çam terebentin yağı son ​​zamanlarda özellikle saç uzatması, şampuanla birlikte, saç dökülmesini önlemesi kısacası saça …

Bir Cevap Yazın