15 Aralık 2017,Cuma
Anasayfa » Haberler » Unilever CHRO Leena Nair: Bir Upsi'de Nasıl Eğlenilir …

Unilever CHRO Leena Nair: Bir Upsi'de Nasıl Eğlenilir …

Yapay zeka, makine öğrenimi ve otomasyon benzeri görülmemiş bir değişiklik sürüyor ve büyük bir değişim ile belirsizlik ortaya çıkıyor. İş dünyası liderleri belirsizliği nasıl yönetir? Unilever'deki insan kaynakları başkan yardımcısı Leena Nair, İş Günü Yükselen Avrupa'da Müşteri İnovasyon Tablosu'nu teslim alan, insanlığın gücünü örgütlerine geri döndürerek söyledi.

Nair, geçtiğimiz hafta Barselona'da düzenlenen bir salonda "İnsanlar olarak, tüm bu değişimden fırsat yaratmak için yetenek, yaratıcılık, zeka ve bilgiye sahibiz" dedi. "Baş döndürücü dünyada gerçekten başarılı olanlar, yaptıkları işe daha insani bir dokunuş getirecek kişilerdir."

Nair, tersine çevrilmiş bir dünyayı, iş ve kesintinin hızının, işletmelerin çalışma şekli, nerede ve nasıl çalıştığı ve yönetildiği şekline dair temel varsayımlarımıza meydan okuduğu bir dünya olarak tanımladı.

"Diğer CHRO'lara her konuştuğumda herkes boğulmuş hissettiriyor" dedi. "Hiyerarşilere inandık, dikey ilerlemeler-gitti. Yarının dünyası ağlar, entegrasyon ve işlerin çok farklı bir şekilde gerçekleşmesi ile ilgili. "

İşgücündeki hızlı beklentileri de içeriyor. "Gone, uzun kariyer planları hazırlama günleri" dedi. "Bugün beni ilgilendiren, beni dünden daha iyi yapan deneyimlerime nasıl sahip olabilirim?"

"Kendimiz ve çevremizdeki dünyayı değiştirmek için fırsatlar yaratmak için tutum, beceri, bilgi ve tecrübeye sahibiz."
-Her türlü CHRO Leena Nair

Peki yöneticiler ve yöneticiler en iyi şekilde nasıl lider olabilirler? Anahtar Nair, alçak gönüllülük ve pozitiflik uygulamak olduğunu söyledi. Liderler, giderek ilgisiz "süper kahraman" yönetimi yaklaşımından kaçınmalı ve ekipleri ile daha alçak gönüllü bir tarz benimsemelidir; "Sorunuzun cevabını bilmiyorum, ancak birlikte çözmeliyiz."

"Her şey garip ve eşi benzeri görülmüyorsa, hayatta kalmaktan gelişen bir zihniyet ortamına geçmek için halkımızla birlikte çalışmak zorundayız" dedi. "Dilimizi değiştirmek 'değiştirmek zor', 'değişim, onu benimseyeceğimiz bir şey olduğu için değiştirebiliriz'

Gelecek Daha Az İnsani

Nair, teknolojinin değil, insanların başarılı bir iş yarattığını hatırlamanın da önemli olduğunu söyledi. Nair, "Yaptığımız her şeyin kalbinde – yaratıcılığım, inovasyonumuz, halkımızın getirdiği empati – bu bize rekabet avantajı sağlıyor" dedi. "Kendimize ve işletmelerimiz için dünyamızı değiştirmek için fırsatlar yaratmaya yönelik tutum, beceri, bilgi ve tecrübeye sahibiz. Gelecek daha insancıl, daha az değil. "

 Leena Nair, Unilever'de CHRO "width =" 6720 "height =" 4480 "/> 
 
<figcaption class=" Dünyanın ters yüzünde gerçekten başarılı olanlar, insanlara daha insani bir dokunuş getirebilecek kişiler. "Unilever CHRO Leena Nair"

170.000 çalışanıyla Unilever dünyadaki en eski çok uluslu şirketlerden biridir.Onun 400'den fazla tüketici markası (Dove, Lipton, Ben & Jerry's, 190'dan fazla ülkede mevcuttur) Unilever, bu boyutta ve ölçekte bile çalışanın her kademesinde çalışanlarını yetkilendirmek için tasarlanmış bir değişim girişimi benimsemiştir.

Nair, "Connected4Growth dönüşüm projemizdir" dedi. "Bizim gibi büyük bir şirketi çok daha basit, daha hızlı ve daha fazla tüketici merkezli hale getirmekle ilgilidir. Karar vermek, pazarın içine, tüketicinin bulunduğu yere çok daha yakın hale getirmekle ilgilidir. Bu, dünyanın aynı anda küresel ve yerel olduğunu ve bu hızın yeni para biriminin olduğunu tanımak demek "

Bağlı 4 Büyüme (C4G), ülkelerinde ve işlevlerinde kararlar vermeye ve kendi gündemleri doğrultusunda yeniliği yönlendirmeye yetkili 240 çapraz fonksiyonlu, girişimci ekip tarafından yönlendirilen bir ademi merkeziyet programıdır.

"Yapılması gereken çok iş var, ancak bu dönüşümün, insanların kendilerine sunulan gücü ele geçirip götürmeyeceğine bağlı olduğuna, güven duyduklarına ve gelişebilecek zihniyetlerine bağlı olduğunu görebiliyorum. insanların karar vermelerini ve iş dünyasında bir değişiklik yaratmalarını sağlıyor "dedi. "Çok uzun süredir çok fazla karar verme katmanı, çok fazla hiyerarşi var. Bunu nasıl bastırmayı öğreneceğiz. "

Sürekli Öğrenme Neden Önemlidir

Nair, öncelikle akademik çevreden elde edilen becerilere dayanan bir kariyer oluşturma modeli uzun süredir kırılmış olduğu için, bir üniversite eğitiminin ötesinde öğrenmeye devam etmenin önemine odaklandı.

"Unilever'de snackable öğrenme hakkında konuşuyoruz ya da az ve çoğu zaman, çünkü bir toplum olarak, görevler üzerine odaklanma yeteneği yıllar geçtikçe azaldı" dedi. "Dolayısıyla tüm öğrenme merak ve odak dediğimiz tarafından destekleniyor. TED konuşmasında günde 15 dakika yatırım yapın veya becerilerinizi keskin tutmak için meslektaşınızla bir kahvenizi bulun. Yetenekli olduğunuz zaman, gelişebildiğiniz için gelişmenin özünü öğrenmektir. "

Nair, gittikçe artan teknik dünyada daha insan olma fikrine dönerek konuşmasını tamamladı.

"Empati ve sezgilerin benzersiz niteliklerini kaybedemeyiz" dedi. "Ne kadar tutkulu siz? Ne kadar merak ediyorsun Bunlar, gelecekte IQ'dan çok daha önemli olacak. Daha insani olmak, sürekli olarak halkımız hakkında düşünmek, yaptığımız her şeyin kalbine koymamızı sağlamak demektir "


Check Also

Archie ve Peyton, Liderlik, Takım Çalışması …

Çalışma Günü Yükselişi, müşterileri hikayeleri paylaşmak, birbirlerinden öğrenmek ve yeni zorluklara girmeye hazır hale getirmek …

Bir Cevap Yazın