23 Kasım 2017,Perşembe
Anasayfa » Nedir » Teklif İsteme: RSSAC Organizasyonel İnceleme

Teklif İsteme: RSSAC Organizasyonel İnceleme

Atanmış İsimler ve Numaralar İnternet Kurumu (ICANN), Kök Sunucu Sistemi Danışma Komitesinin (RSSAC) bağımsız bir değerlendirmesini yapmak için bir sağlayıcı arıyor. Sağlayıcı alan adı veya İnternet sunucusu işlemleri hakkında teknik bilgiye sahip olmalıdır veya Kök Sunucu Sistemi Danışma Komitesi (RSSAC) veya Kök Sunucu Operatörleri ile çalışma deneyimine sahip olmalıdır. Sağlayıcı aynı zamanda kök sunucu ekosistemi ve / veya DNS protokol bilgisi hakkında bilgi sahibi olmalıdır.

Bu Teklif İsteğinin (RFP) amacı, RSSAC'ın kapsamlı bir değerlendirmesini yapabilen bağımsız bir denetçi belirlemektir. Buna aşağıdakiler dahildir, ancak bunlarla sınırlı değildir:

  • RSSAC'ın ICANN yapısı içinde devamı amacı;
  • RSSAC'ın amacını nasıl yerine getirdiğini;
  • Yapı veya işlemlerde herhangi bir değişikliğin gerekli olup olmadığı; ve
  • RSSAC'ın bir bütün olarak ne ölçüde geniş bir ICANN topluluğuna karşı sorumlu olduğu.

İncelemenin Eylül 2017 – Haziran 2018 arasında yapılması planlanıyor. RFP için tam bir genel bakış ve zaman çizelgesi için lütfen buraya bakın [PDF 642 KB].

İlgi endikasyonları, RSSACReview-RFP@icann.org adresine e-postayla gönderilmelidir. Teklifler, ICANN'ın kaynak aracıyla 10 Temmuz 2017'de 23:59 PDF ile elektronik olarak gönderilecek ve bu erişim, yukarıdaki e-posta adresiyle istenebilir.

Arka Plan

ICANN Yönetmeliğine göre Kök Sunucu Sistemi Danışma Komitesi'nin (" Kök Sunucu Sistemi Danışma Komitesi " veya " RSSAC ") rolü ICANN topluluğuna ve İnternet'in Kök Sunucu Sisteminin çalışması, yönetimi, güvenliği ve bütünlüğüyle ilgili konularda Kurul. Bu görev şu sorumlulukları taşır:

  1. Kök Sunucuların ve İnternet teknik topluluğunun ve ICANN topluluğunun birden çok örneğinin çalışmasıyla ilgili konularda iletişim kurun. RSSAC, DNS sunucularının çalışmasıyla ilgili protokollerin ve en yaygın uygulamaların teknik revizyonuna katılanlara teklif sunma gereksinimlerini toplar ve ifade eder.
  2. Kök Bölgesi'nin yönetimi ile doğrudan ilgili sorumluluğu olanlarla ilgili konular hakkında bilgi. Bu konularda, Kök Bölge Dosyası'nın üretimi için işlemler ve prosedürler bulunmaktadır.
  3. Kök Sunucu Sisteminin devam etmekte olan tehdit değerlendirmesi ve risk analizi ile uğraşın ve kök sunucuların ve kök bölgesinin güncel durumunu değerlendirmek için gerekli tüm denetim faaliyetlerini önermek.
  4. Kurulun bilgi taleplerini yanıtlayın.
  5. Periyodik olarak Yönetim Kuruluna faaliyetleri hakkında rapor verin.
  6. ICANN topluluğuna ve Kuruluna politika önerileri yapın.


Kaynak

Check Also

ICANN, Johannesburg Atölyesi'nde Halka Açık Oturum Yapacak

ICANN Kurulu 23-25 ​​Haziran 2017 tarihleri ​​arasında ICANN59 öncesinde gerçekleşecek olan Johannesburg, Güney Afrika'daki yaklaşan …

Bir Cevap Yazın