14 Aralık 2017,Perşembe
Anasayfa » Teknoloji » Sony ekran tasarımını değiştirebilir! – ShiftDelete.Net

Sony ekran tasarımını değiştirebilir! – ShiftDelete.Net

Bu yıl LG ve Samsung gibi Teknoloji devlarına satışa sunduğu akıllı telefonların belki de en ilgi çekici yönleri, ekran çerçeveve oranındaki inanılmaz art oldu.

Samsung amiral gemilerini yeni ortaya çıkan 16: 9 görüntü formatından vazgeçen LG ve Samsung görüntü formatına uygun geliştirdi.

Normal bir televizyon içeriği görüntü formatıyla sinema formatının ortasında yer alan bu görüntü formatı, film izlerken ortaya çıkan siyah kenarlıkları oldukça küçülterek film seyrini arttırıyor denebilir.

Henüz bir standart haline gelilmediğinde çok daha uzakta olsa da bu formata sahip olmak ekstra uzun görünümlü akıllı telefonların daha da arttığı söylenebilir.

Japonya Ekran'ın yaptığı açıklamada göre, LG ve Samsung'un ardından Sony de ekstra uzun bir akıllı telefonla karşımıza çıkabilir .

Sony'den 18: 9 ekranlı akıllı telefon gelebilir.

Hitachi ve Toshiba'nın ortak girişimi olan ekran üreticisi Japonya Ekran bugünkü açıklamayla yeni 6 inç 18: 9 görüntü formatında Quad HD ekranlarını duyurdu.

Şirketin Sony akıllı telefonların ekran üreticisi olması gerekiyor Sony'nin akıllı telefon tasarımında değişiklikyle gidebileceğini dile getirdi.

"Tam Etkin" LCD ekran adı verilen yeni ekran, daha derin siyah renkler ve ıslak elle kullanım kolaylığı sağlandı.

Sony'nin bir sonraki amiral gemisinin Galaxy S8'de gibi neredeyse kenarlıksız bir tasarımda gelebileceğini gösteriyor.

Tabi ki Japon Ekran şirketinin çıkarttığı yeni ekran, Sony'nin kesinlikle 18: 9 görüntü formatına sahip bir cihaz satışa sunacağı ve gelmiyor. Ancak, Sony'nin bu trendi yakalayacağı düşünülüyor.

:: Sony akıllı telefonların tasarımı hakkında ne düşünüyorsunuz?

SDN – ShiftDelete.Net

 


Check Also

Emporia cep telefonları LetsGoMobile

[Y Emporia MWC 2010 Mobil Dünya Kongresi'nde ilgi çekici bir standa sahipti. Diğer cep telefonu …

Bir Cevap Yazın