23 Kasım 2017,Perşembe
Anasayfa » Biyoloji » Seri Üretim güneş panellerinde Verimlilik rekoru kırıldı

Seri Üretim güneş panellerinde Verimlilik rekoru kırıldı

Japon Araştırmacılar seri Üretim güneş panellerinin verimliliğinde Yeni Bir rekora imza attı, Eklendi bunun anlamı Bir road daha Güneş enerjisinin elektriğe dönüştürülmesi demek oluyor.

Güneş panelleri için verimlilik rekoru artık% 26,6 – 2015 yılında kırılmış önceki rekoru egale etmiş durumda. “Silisyum güneş pillerinin foto-Dönüşüm etkinliğini artırmak, Yenilenebilir Elektriğin Ortaya konması Için Önemli Bir adım” diye konuşan Japonya'nın, Kaneko şirketinin Yetkilileri “silisyum fotovoltaik enerjinin potansiyelini onaylamış oldu” diyor.

Rekor kıran Verimlilik seviyesine Ulaşmak İçin, elektronların bulunamadığı ziyaretinde güneş enerjisinin boşa harcandığı bant boşluklarını azaltmak Için hücrelerin icine tabaka Halinde silisyum ilave etmek, etmiş.

Bu yaklaşıma ince bir film hetero dirsek (HJ) uygunlaştırması deniyor Diğer Araştırmacılar bu method daha Önce denemiş olmalarına Rağmen, Kaneko araştırmacıları bu Tekniği geliştirmiş ve% 26,6'lık yeni rekora imza atmış oldular.

Ekip, çalışmalarını hücrenin arkasina doğru düşük dirençli Elektrotlar yerleştirerek en uygun hale getirmişler, Böylelikle Çevremdeki Kızlar ziyaretinde Ön taraftan topl Anan fotonların sayısını en üst düzeyde tutmuşlar.

Araştırmalarla elde edilen panellerin bazıları halility verimlilikleri artmışsa da (bazı hallerde% 40'ı aştığı belirtiliyor), evsel kullanımı amaçlı Panellerde bu her zaman kolay değil.

Bir düşüncenin tüketici dostu olmasının sebebi üretim süreçlerinin gelişmesi ve maliyetlerin aşağıya çekilmesi; Bunun sebebi bunu takip etmek kolay olmuyor.

Bu özel durum, kristal silisyum esaslı güneş paneli hücreleri kullanılıyor ve bilim insanlarının en iyi tahminlerine göre% 29 周 bir teorik verimi var. Bu piller güvenirlilikleri ziyaretinde maliyetlerinin nispeten düşük Olması NEDENİYLE endüstri STANDARDI Haline geldi.

Her zamanki gibi, yukarıda gösterilen Verimlilik planı (ABD Ulusal Yenilenebilir Enerji Laboratuarı) Çeşitli güneş paneli teknolojilerinin nereye gittiği Konusunda Faydalı bilgile verecektir.

[

Araştırma ekibi, Elde ettikleri başarının seri Üretimde de sürmesi için Gerekli adımları keşfetmekle meşgul, ancak Eklendi bunun uzun süreceğini düşünmüyoruz ziyaretinde Güneş'ten gelen daha çok enerjiyi kullanmanın mumkun olacağına inanıyoruz

Kaynak: Sciencealert.com


Kaynak

Check Also

150 yıllık bir periyot için 100'den fazla farklı yerel gazeteden haberleri okuyabiliyor olsak dünya hakkında …

Bir Cevap Yazın