18 Aralık 2017,Pazartesi
Anasayfa » Biyoloji » Robotik işgücüne ve temel gelire geçmenin tam zamanı

Robotik işgücüne ve temel gelire geçmenin tam zamanı

Ekonomi ve çevre birikimi, temel insan emek ve gelirini ayırarak bir sonraki vitese geçmeyi seçerse, çok daha az şey ile çok daha fazla gelir başarabilir ve refah hepimiz için büyük ölçüde artabilir.

Dönüm Noktası

Ekonomi şu anda değiş tokuş ve bu durum büyük bir sorun. Yani ne demek istiyoruz? Kapitalizmin vasıtasıyla bakalım. Şimdiye dek 3 tane bulundu, 4.vites nedir? Ne bizi durduruyor? Ve nasıl başaracağımıza dönelim.

   • Sanayileşmenin, telgraf ve telefonlarla ilgili olarak
   • Sanayileşmenin, telgraf ve telefonlarla
   • Üçüncü vites, bilgisayarın keşfi ile mümkün oldu;

  4.Vites Nedir?

  Dördüncü vites; emeğin makineye veresidir ve bu, sadece alt viteslerde olduğu gibi, kas emeği değil, aynı zamanda zihinsel emek sunar. Makineler kısaca işlerimizi hazırlıyoruz. Ve maaşlarının ödenip ödenmemesi önemli değil bir unsur değil. Fakat bizler için durum böyle değil.

  Ve bizler 4. vitese kapitalizmine geçmeyi reddettik. Çünkü 4.viteste insan emeği gereksiz hale getiriliyor. Aslında kapitalizmin kendisi için mücadele edilmek için inşa edilmişti. Ve iş bölümü, hayatta kalabilmek için herkesin kilo alması gerektiğini ifade ediyordu.

  19. Daha fazla bilgi için, lütfen bize ulaşın. yüzyılda ABD'de yılda 3.000 saat çalışılırken, şimdi 21.yüzyılın başında 1.900 saat çalışılıyor. Bu her zaman nihai bir amacımız oldu. Evet, gelen teknolojiyle daha çalışıp, daha çok yaşamak … Fakat 1980'lerde, yılda yaklaşık 1.800 saat çalışıyorlardı.

  Şu an, "Büyük Çökme" olarak bilinen, üretim verimliliğimiz © InfoSUM.net Tüm hakları saklıdır. sadece

  Tüm gelirler bir zamanlar verimlilikle yükselirken, şimdi sadece üst seviyedeki insanların gelirlerine etki ediyor.

  Neler oluyor mu? Neler oluyor? Neler oluyor mu? Kapitalizm, sonsuz arz nedeniyle sıfır kıtlığa sahip dijital malların safra varlığında çok bolluk yaratabilir. Ve tüm gezegen; mallar ve hizmetler için küresel bir pazardır. robotlar arabalarımızı ve telefon hizmetlerinin ürettiği ve yazılım hizmetlerinin sayıları gittikçe artarken, kapitalizmin kendisi; dünyanın dört bir yanındaki yüz milyonlarca insanın orta sınıf yaşantılarını gerçekten yemekle, yok etmekle sorumlu tutulabilir mi

  Peki; teknoloji üstel bir oranda büyüdüğünde ve 25 gelişmiş ekonomideki hane halkının% 70'inde kazançlarında düşüş görüldüğünde neler oluyor?

  Neler oluyor? Azlığı fethettik, anca bunu kabul etmeyi reddettik kabul etmeyi. William Gibson'ın söylediği gibi: "Gelecek zaten burada, sadece eşit dağılmış değil."

  Dünyamız artık; herkesin temel mal ve hizmetlerine mevcut taleplerin yerine getirilmesi için gerekli şartlar mevcut değil, yine de mal ve hizmetler edinme için para harcamak gerekiyor. Piyasalar; para ve insanları birlikte kullanma, ancak para insanlara ulaşmaz. Böylelikle kendi yapımımızda bir anahtar vardır.

  Tıpkı herhangi bir manuel şanzımanlı otomobilde olduğu gibi, vites değiştirme işlemi, mevcut vitesin devreden çıkarılması için debriyajın iteceği ve bundan yararlanmamız bizim için yapmamız gereken şeydir, bizim için durumumuz için bizim için bu kararı verdi.

  4. Büyük Geçiş

  Dördüncü vitese geçmek, insan emek ve gelirinin kökten koparılmasını gerektiriyor. Teknolojiyi yaratan, hükümete konan vergileri ödeyen, herkese sağlanan tüm teknolojiyi mümkün kılan, insanlığın önceki viteslerini değiştiren ve hepimizin bir sonraki büyüklüğü topluyor seçimimizle yüzleştiğimiz şu an ve bu noktaya erişebilmemizi sağlıyoruz:

  Her koşulda para sağlıyor muyuz ve verimlilik artına çalışma yapıyor muyuz, tüm makinelerin ürettiklerini sonsuza kadar satın alabiliyor mu? Veya insan emeğinin makineler tarafından gittikçe artan bir yere rekabet altına alınacağı ve robotların hiçbir şey satın almayacağı bir dünyada mevcut olmasına rağmen, insan emeğiyle kazanılacak para konusunda ısrar etmeye devam ediyor muyuz?

  Dördüncü vites kapitalizmi, düşündüğümüz kadar belirsiz değil. Aslında az çokbir fikirler edinildi. Namibya'da her iki tarafın da sağladığı avantaj ve kolaylığı, ürettiği ve tüketicilerinin tüketiminin artması. Başka bir örnek olarak onun koşulda maddi imkânın sağlandığı Hindistan'da;

  A. Girişimciliğin kontrolü gruplarına kıyasla üç kat sanatsal görüldü. Hayek (Avusturya ekolüne bağlı ekonomist ve siyaset bilimci) bunu biliyordu. Milton Friedman (1976'da Nobel Ödülü almış ABD'li ekonomist) bunu biliyordu. Her ikisi de serbest piyasaları savundu. Her ikisi de temel geliri savundu. Niye? Neden piyasalar, herkesin onlara katılabilmesi için en azından biraz para gerekiyordu.

  Kapitalizmin ötesinde, bunu yapmak için zaman ve kaynak olan herhangi bir kimse, zamanlarını, Wikipedia'ya yardımda bulunan sayfalara katkıda bulunmak için harcıyor ya da GitHub (web tabanlı depolama servisi) için kaynak kodu karşılığında para almıyor.

  Bu eylemdeki içsel motivasyonun gücü ve Maslow'un İhtiyaç'tan alınmış olması gerekiyor mu? Hiyerarşisi, bir zamanların en iyi ihtiyaçları karşılandığı yerlerde, bir sosyal paylaşım, yaratıcılık, öğrenme ve kişisel başarı gibi daha yüksek ihtiyaçları karşılama yönünde bir değişikliye uğradı. Hayatta kalma peşinde günlük yükün ortadan kaldırılması zihin içinde yeni potansiyel bir bolluk oluşturuldu ve bu durumda, kıtlık – insanlığın en eski düşmanı – kayıtsız şartsız yenilir duruma geldi.

  Artık değişmez bir kıtlık dünyasında yaşıyoruz.

  Artık değişmez bir kıtlık dünyasında yaşıyoruz. Çok dağılmış bir dünya … Kapitalizmin ilk üç vitesleri bazı şeyleri mümkün kıldı evet. Ancak kapitalizmin dördüncü vitesine geçilmesi henüz gerçekleştirilmali ve manuel olarak kalınması gerek. Bu toplu bir kararla yapılabilir. Aynı demokrasi gibi. Toplu bir birlik ve oyuyla kullanma.

  Ve

  İnternet

  Bu nedenle, hepimizin bu toplu kararı için çaba göstermesi gerektiği gözle görülüyor. Evrensel temel gelir ve evrensel sağlık bakımı gibi özellik uygunlaştırmak bir parçası olmalıyız. Sesimizi vermeli, zaman ayırmalıyız. Tutkumuzu göstermeliyiz.

  Çalışmalı ve birlikte dünyayı ileri götürmeliyiz …

  Kaynak:


 • Kaynak

  Check Also

  Seri Üretim güneş panellerinde Verimlilik rekoru kırıldı

  Japon Araştırmacılar seri Üretim güneş panellerinin verimliliğinde Yeni Bir rekora imza attı, Eklendi bunun anlamı …

  Bir Cevap Yazın