13 Aralık 2017,Çarşamba
Anasayfa » Otomobil » Nisan ayında satılan araçlar için ortalama yakıt tasarrufu yukarı

Nisan ayında satılan araçlar için ortalama yakıt tasarrufu yukarı

      

DETROIT – Nisan ayında ABD'de satılan yeni hafif araçların ortalama yakıt ekonomisi, Mart ayından itibaren 0,1 mpg yükseldikten 25.3 mpg'a yükseldi. Michigan Üniversitesi Ulaştırma Araştırma Enstitüsü Perşembe.

ABD'de satılan yeni hafif araçlar için ortalama yakıt tasarrufu, araştırma başladığı Ekim 2007'den bu yana 5,2 mpg arttı.

Otomotiv Haber Veri Merkezi'ne göre, hafif metal ticareti, Nisan ayında yıllık bazda yüzde 4.7, otomobil sevkıyatları yüzde 11.4 oranında, geçitler dahil hafif kamyon satışlarında ise yüzde 0.1 geriledi. Kamyon segmentinde, alıcı satışları% 3.5 düşerken crossover satışları geçen ay% 5.5 arttı.

April'ün pencere çıkartmalarındaki EPA derecelendirmelerinden toplanan yeni otomobil ve hafif kamyonların ortalama yakıt ekonomisi, bir önceki yıla göre 0,3 mpg arttı ancak Ağustos 2014'te 25,5'lik seviyelerden 0,2 mpg geriledi. Araştırmacılar Michael Sivak ve Brandon Schoettle bu çalışmayı yürüttü.

Yakıt fiyatlarındaki hafif yükselişle birlikte ortalama yakıt ekonomisindeki yükseliş geldi. AAA verilerine göre, düzenli benzinin galonunun perşembe günü ortalama fiyatı 2.223 $ 'dan 2.367 $' a yükseldi.

Enstitünün ABD'li şoförlerin sera gazı emisyon endeksi Şubat ayında 0.85'e, Ocak ayında 0.86'dan ve Ekim 2007'de ise 1 seviyeye yükseldi. Bu, ortalama yeni araç sürücüsünün Şubat ayında Ekim ayına göre% 15 daha az emisyon ürettiği anlamına geliyor 2007.


Kaynak

Check Also

Subaru WRX STI Tipi RA NBR Özel bir 'Zil Sesi

ayarlamaya çalışılacak Muhtemelen BRZ varyantı gelecek Ücretsiz Fiyat Teklifi bir Yerel Bayi No Obligation, Hızlı …

Bir Cevap Yazın