23 Kasım 2017,Perşembe
Anasayfa » Biyoloji » NASA uzaydan güneş enerjisi toplamak istiyor

NASA uzaydan güneş enerjisi toplamak istiyor

Geçen yıl, ABD Enerji Bilgi Yönetimi dünyadaki enerji tüketiminin 2012-2040 yılları arasında yaklaşık% 50 artış göstereceğini hesapladı.

Güneşin Gücü

Uzay kaynaklı güneş gücü yavaş bir başlangıç ​​yaptı, ancak sadece Güneşin Gücü

Bu yazıyı takip et Teknoloji önümüzdeki birkaç yıllık dönemde dönem içinde nihayet atılım yapacağa benziyor. Güneş gücüyle yenilenebilir enerji bir sınırlama vardı; Sadece Güneş'in parladığı zaman çalışıyordu. Bu da, güneş panellerinin etkin bir şekilde kullanılabileceği daha güneşli, daha kalitesiz bir bölge (örneğin Kaliforniya ve Arizona gibi) kullanabilmesini kısıtlamış oldu. Ve bulutsuz günlerde safra, atmosfer Güneş tarafından salınan enerjinin bir bölümü için soğuruyor ve güneş enerjisinin etkinliğini düşürüyordu.

Yaklaşık beş yıldan fazla sürpriz birleşim, NASA ve Pentagon'dan uzmanlar, güneş panelleri üstünde uzmanlar, Güneşten Güneş'in Günısı'nda güneş panelleri Sayılan zorluklar için çeşitli yollar düşündü ve sonunda uygulanabilir sonuçlar vardı. Atmosferle çalışacak güneş panelleri için pek çok teklif geldi ve bu bir gerçeklik olup pek çokda bir uzay aracının aynalarla donatılıp güneş ışığını bir güç dönüştürme aracına yansıtmasını temel aldı. Toplanan enerji bir lazer veya mikrodalga yayıcısı ile Dünya'ya gönderilebilir.

Bu uzaysal güneş panellerinden önümüzdeki enerji bulutlar, atmosfer veya gece döngüsü tarafından etkilenmeyecek. Devamı İçin Tıklayınız.

Bu enerji şifrelemesi ile birlikte kişiler uzaysal güneş paneli dizayn ve yörüngeye yerleştirmek için bütün, güneş enerjisi, güneş enerjisi, güneş enerjisi, güneş enerjisi, güneş enerjisi Temel bilime sahiplerini isterlerken, Tesla'nın Elon Musk'u gibi rakipler ise maliyetlerin çok yüksek oluyor iddia ediyor.

Yerden Havalanmak

İklimsel deliller kendini göstermeye devam ederken, enerji üretimi için bir malınıyla lira ve kuruş etiketini düşünmekten daha yüksek Maliyetlere sahip. Küçük bir karbon ayak izi ile verimli ve yenilenebilir bir enerji türü ve neredeyse hiç atığı olmayan bir teknoloji ile çevre sorumluluğu kayyah sahiplerinin biriktiricisi, şurada ABD Deniz Araştırması Laboratuvarında çalışmak için Paul Jaffe gibi kişiler için gözardı edilmeyecek kadar önemli buluyor.

Geçmiş Mart ayında, Jaffe planını Bakanlığın ilk Diplomasi, Geliştirme ve Savunma (D3) Yenilikçilik Zirvesinde sundu. 500 güneşümdan Jaffe'ninki yedi ödülden dördünü aldı. Jaffe'nin planına göre deneme amaçlı güç istasyonu 150 binden fazla eve 10 yıl içinde 10 milyar dolar bir maliyet karşılığı güç güneşlenebilir.

Jaffe, Salon'a verdiği demeçte şöyle diyor: "Zamanla herşey daha etkili olacak. Rüzgâr ve güneş enerjisinin karbon esaslı alternatifleri ile yarışabilmesi tarihinde yıllar aldı. Ben burada da bir potansiyel görmekteyim. Pek çok açıdan, uzaydan güneş enerjisi toplama yöntemi bilim insanları ve mühendislerden çok insanın kafasında olacak "

Jaffe, bu stratejide ümit gören tek kişi değil elbette. Japonya ve Çin'in önümüzdeki 25-30 yıl içinde kendi adına güneşe istasyonlarını yerleştirmek için planları var. Birleşik Devletler'de, Solaren Corp Özelleştirilmiş bir şirket olup, bu web sitesinde yer almaktadır.

Bu projelerden hiçbiri önümüzdeki on yıl veya daha fazlası için enerji bakımiden dönüş ver alamayacak ve ortalama enerji kullanıcısı ancak bunun yakın bir zamanda gerçekleşeceğini umabilir.

] Kaynak: futurism.com


Kaynak

Check Also

Seri Üretim güneş panellerinde Verimlilik rekoru kırıldı

Japon Araştırmacılar seri Üretim güneş panellerinin verimliliğinde Yeni Bir rekora imza attı, Eklendi bunun anlamı …

Bir Cevap Yazın