25 Kasım 2017,Cumartesi
Anasayfa » Bitkiler » Meyvelerin Faydaları Nelerdir?

Meyvelerin Faydaları Nelerdir?

Meyveler ve sebzeler, günlük hayatta tüketilmesi gereken temel besin maddeleri arasındadır. Enerji ve vitamin deposu olması, kolesterolü dengelemesi, cildi güzelleştirmesi, saçların sağlıklı uzamasına katkı sağlaması meyvelerin faydaları arasındadır. Yüksek yaşam içeriğine sahiptir. Bu nedenle hazımsızlığı önler, sindirimi rahatlatır ve kabızlığı engeller.

Meyvelerin Faydaları Nelerdir?

Genellikle düşük kalorili olan, diyetlerde de kullanmayan meyvelerin faydalarından bazıları ;

 • Enerji deposudur. Meyveler genel olarak bol miktarda enerji verir. Bu sebeple özellikle sporcular ve hamileler bol miktarda meyve tüketmelidir.
 • Hastalıklara karşı koruma sağlama. Günümüzde bağışıklık sistemini güçlendirmek, hastalıklara karşı korummak için çeşitli vitamin kapsülleri kullanilir. Meyveler, doğal vitaminlerden oluşuyor. Vitamin ihtiyacı karşılanır.
 • Bununla birlikte,
  Meyvelerin Faydaları

  • Cildi güzelleştirir.

Meyvelerin Faydaları "genişliği =" 690 " Düzenli meyve tüketimi cildinizde parlaklık sağlar ve elastikiyetini korur. Bunala birlikte dut, elma, muz, böğürtlen, ahududu, çilek gibi meyveler cildiniz yarar sağlayacak meyveler arasındadır. Anti sivilce kremleri kullanmaktan Bıktıysanız günlük olarak muz, elma gibi meyveler tüketerek cildinizi sivilcelere karşı koruyabilir, taze ve ferah bir cilde kavuşabilirsiniz.

 • Saç uzamasına etki eder. Saçlarınızın sağlıklı uzamasını güverte olarak kullanmak meyve tüketmeye özen göstermelisiniz. Saçların sağlıklı uzamasının yanı sıra, saçlarla parlaklık ve yumuşaklık verir. Saçların dökülmesini önlemek, parlaklık kazandırmak için C vitamini önemliyken, saçların yumuşaması için A vitamini önemlidir. Portakal, mandalina gibi turunçgiller yüksek oranda C vitaminine sahip olmak sebebiyle saçlara parlaklık verir, saç dökülmesini azaltır.
 • Sindirim sistemini rahatlatır. Meyveler yüksek oranda su ve lif içerir. Sebebi ile hazımsızlığı önler, sindirim sistemini rahatlatır. Bu şekilde kabızlık da önlenmiş olur.
 • Meyvelerin Yararları Nelerdir?

  Meyvelerin genel özellikleri yanında sağlık için spesifik faydaları da vardır. Bazı meyvelerin yararları şu şekildedir:


  • Elma: Sindirimi rahatlatması için bilinen elmalar faydaları oldukça fazladır. Sindirimi rahatlatması ile kabızlığı da engeller. Safra taşı oluşumunu önler, mide rahatsızlıklarına iyi gelir. Kansızlığa, göz bozukluklarına iyi gelir. Kalp hastalığı, romatizma, diyabet, gut ve çeşitli kanserler türlerine karşı koruma sağlar. Kanserine karşı koruyucu özellik vardır. Diş bakımı ve cilt bakımı için bir meyvedir. Parkinson ve alzheimer rahatsızlığına başlamasını önleyebilir.
  • Armut: İyi bir lif kaynağıdır. B2, C ve E vitaminlerinin yanı sıra, potasyum ve bakır gibi mineraller içerir. Etkili bir şekilde kolesterol seviyesini düşüren mükemmel bir lif ve pektin kaynağıdır.
  • Turunçgiller: Portakal, mandalina, greyfurt, limon gibi turunçgil meyveleri özellikle C vitamini içeriği ile bilinirler. Yüksek C vitamini içeriği nedeniyle bağışıklık sistemini güçlendirir, hastalıklara karşı koruma sağlar. Portakal, sağlıklı diş ve diş etlerine sahip olmayı yardım eder.
  • Greyfurt'da antioksidan özelliğe sahiptirler ve kolesterolü düşürün.

  • Şeftali: Kolesterolü dengeleyici. Sağlıklı kemik ve diş yapısına sahip olmak istersiniz. Hücre sağımı korur, yaşlanmayı geciktirici etkisi vardır. Antioksidan özelliklere sahiptir, bağışıklık sistemini güçlendirir.
  • Avokado: Yüksek oranda E vitamini içerir. Saçlara etki eder. Saçların erken beyazlamasını önler.
  • Üzüm: Kalsiyum, potasyum, demir, fosfor, selenyum ve magnezyum gibi mineraller içerir. Hazımsızlığı ve kabızlığı önler, sindirim sistemini rahatlatır. Katarakt gibi göz rahatsızlıklarına ve böbrek rahatsızlıklarına iyi gelir. Yorgunluk gider. Kemik oluşumunu destekler, kemik sağımı korur. Dişlerde çürük oluşuyor.

  Kaynaklar:

  Organik olaylar: sağlık yararları / meyve
  Beslenme-ve-siz: meyve-beslenme

              

  Önceki İçerik Chia Tohumu Yağının Faydaları Nelerdir?


  Kaynak

  Check Also

  Çam Terebentin Yağı Faydaları Nelerdir?

  Çam terebentin yağı son ​​zamanlarda özellikle saç uzatması, şampuanla birlikte, saç dökülmesini önlemesi kısacası saça …

  Bir Cevap Yazın