15 Aralık 2017,Cuma
Anasayfa » Haberler » Jamil Qureshi: Farklı Davranış, Farklı Düşün …

Jamil Qureshi: Farklı Davranış, Farklı Düşün …

Performans koçu ve psikolog Jamil Qureshi, dünyanın en iyi golfçülerinden 22'siyle birlikte çalışarak potansiyelin en üst düzeye çıkarılmasında uzmanlaşmıştır. Ayrıca, 2010 Avrupa Ryder Kupası ekibiyle çalışacak ilk resmi psikolog olarak, rekor seviyeye ulaşan bir marjla kazanan tarihe imza attı. Geçen hafta Avrupa'da İş Günü Yükselen Avrupa'da Qureshi, liderlerin ve takımların potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için "farklı davran, farklı düşün" mantığını tartıştı.

Konferansın Kapanış Keynote'sunu sunan Qureshi, bunun standart değişim yaklaşımını yeniden düşünmesini gerektirdiğini söyledi. Katılımcıları, değişim için bir başlangıç-durdurma yaklaşımı yerine, aşamalı iyileştirmeler yapmaya odaklanmaya teşvik etti. İş dünyası liderleri ve bireyler, zayıf yönlerini düzeltmeye çalışmaktan ve bunun yerine güçlü yönlerini geliştirmeye odaklanmalıdırlar.

"Ekiplerin ve bireylerin, marjinal kazanımlar yaparak büyük başarıya doğru büyük ilerleme kaydettiklerini, yalnızca biraz daha fazlasını yaparak yaptıklarını gösteren birçok örnek var ve sıklıkla bunlar bizim iyi şeyler" dedi Qureshi. "Güçsüzlüğümü güçlendirmeye çalışarak bir güce zayıflamadan önce takımlarla birlikte çalıştım."

İçsel Diyaloğunuzu Geliştirin

Qureshi pozitif bir iç diyalogun önemini "düşünüyor, sonra hissetmekte ve sonra hareket ediyoruz" görüşünü dile getirdi. Tüm insan eylemleri ve davranışları kafalarımızdaki şeyleri görselleştirmekle başlar. Qureshi, insanları farklı bir şekilde davranmaya çalışmaktan ziyade, iş dünyası liderleri kendi iç diyaloğlarını nasıl olumlu etkileyebileceklerini düşünmeleri gerektiğini söyledi.

 Jamil Qureshi, iç diyalog üzerine "width =" 6720 "height =" 4480 "/> 
 
<figcaption class= Jamil Qureshi, pozitif bir iç diyalogun önemini şöyle anlatıyor:" Düşünüyoruz, o zaman hissediyoruz ve sonra biz hareket ediyoruz. "

Taahhüt ve uyuşma arasındaki fark budur" diyen Qureshi, "İnsanlara her zaman farklı olmaktan bahsedebiliriz-işbirliği yapmak, daha yaratıcı olmak, daha iyi müşteri hizmetleri vermek , daha az yiyin ve daha fazla spor salonuna gitmeniz gerekiyor.Bu insanları nasıl yapacaklarını anlatıyor, nasıl göründüklerini değiştirmiyor "dedi." Fark, bir kişinin motive ettiği bir şey değil, bir insanın elde etmeyi istediği şey tarafından motive edilmesi. bir insanın kaçınmaya çalıştığı bir şey. "

Geç Welsh milli futbolcusu Gary Speed ​​penaltı atışını alırken, Qureshi, Speed'in tekme için koştuğunda başında bir soru tekrarlayacağını söyledi: Cezayı atarken sola ya da sağa doğru koşar mıydı? ? Başka bir deyişle, Speed, potansiyel olarak yanlış kanca yapma gibi olumsuz düşüncelerin sürünmesine izin vermek yerine başarıyı görselleştirecektir.

"Hareket halindeki bir halı üzerinde dans etmeyi öğrenmeli, halıyı ayaklarımızın altından çekilmiş gibi görmeyelim."
-Jamil Qureshi, performans koçu ve psikolog

Azalan riskten veya kaybedeceğimiz şeyden kaç kez kararlar alıyoruz? "Diye sordu Qureshi. "Bir insan olarak yaptığımız her kararın bir yatırım kararı olduğunu neredeyse tartışabilirsin. Gerçekten bir büyüme zihniyetine sahip olmak, pazarlardan daha iyi performans elde etmek için elde etmeye çalıştığımız şeylerden motive olmalıyız. İşlemsel modelden dönüşümlü modele geçmek istiyorsanız, yaratmaya çalıştığınız ve elde etmeye çalıştığınız şey tarafından motive edilmelidir. Birçok organizasyon, müşterinin değerini değil, sattıkları ile kendini tanımlar. "

Her Zaman Geçim Aşımı Üzerindeki Tepki Kazandı

Qureshi'ye göre, tutum istihbarat ve gerçeklerden daha önemlidir ve suçlama ileriye dönük dururken geriye doğru bakar. İşletmeler ve bireyler, başarısızlığı suçlamak için pek çok faktörü işaret etmek kolaydır. Kureşi, bunun koşullarla değil, seçimle ilgili olduğunu iddia ediyor – dünya her zaman imkansız ve karmaşıktı.

"Yürüyen bir halı üzerinde dans etmeyi öğrenmeliyiz, halıyı ayaklarımızın altından çektiğimizi görmüyoruz" dedi. "Fırsatlar hiçbir zaman kaybolmaz, basitçe farklı düşünmeyi seçen bir başkası tarafından bulunur."

Son noktasında Qureshi, insanlar olarak bizlere yolumuza çıkan tüm bilgileri içeren üç şey yaptığımızı söyledi; Siliniriz, çarpıtıp kendi inanç sistemlerimize göre filtre uygularız. Seçkin spor profesyonelleriyle birlikte çalıştığı rolünde, Qureshi, en büyük mücadelesinin yaşadıkları dünyanın kendi tavrının bir yansıması olduğuna ikna etmek olduğunu söyledi.

"Değişmesi gereken yeni her şey, değişim fikri olan birisi tarafından yapıldı." "İş dünyasındaki ve spordaki en iyi sanatçılar inanılmaz derecede açık görüşlüdür; ne dünyayı ne iyi ne de kötü olarak kabul eder, ancak olduğu gibi. Yaşadığınız dünyayı, gördüğünüz biçiminin bir yansıması olduğunun farkına varın. "


Check Also

Archie ve Peyton, Liderlik, Takım Çalışması …

Çalışma Günü Yükselişi, müşterileri hikayeleri paylaşmak, birbirlerinden öğrenmek ve yeni zorluklara girmeye hazır hale getirmek …

Bir Cevap Yazın