25 Kasım 2017,Cumartesi
Anasayfa » Haberler » İş Günü Veri Tablosunun Serbest Akışını Neden Savurur? …

İş Günü Veri Tablosunun Serbest Akışını Neden Savurur? …

Workday'da, müşterilerimizin bulut bilgi işlem gücünden tam olarak yararlanmasını sağlayan bir düzenleyici ortamı savunuyoruz. Bu amaçla, Avrupa Birliği'nde (AB) bölgedeki verilerin serbest dolaşımı üzerindeki kısıtlamaları yasaklayan yasaları çıkarma çabalarına alkışlıyoruz.

Verilerin serbest dolaşımını teşvik etmek için Workday, Brüksel'de MEP (Avrupa Parlamentosu Üyesi) Dita Charanzova ile bir yuvarlak masa toplantısını 30 Mayıs'ta eş zamanlı yaptı. Bize katılmak için Pearse O'Donahue Avrupa Komisyonu Future Networks için oyunculuk müdürü; Estonya, Belçika ve İrlanda hükümetlerinin temsilcileri; Ve Avrupa teknoloji, imalat ve finansal hizmetler şirketlerinden temsilciler.

Yuvarlak masa toplantısı, Avrupa Komisyonunun daha büyük Dijital Tek Pazar stratejisinin bir parçası olarak Ocak ayında yayınlanan Bir Avrupa Veri Ekonomisi Oluşturma üzerine odaklanmıştır. Bu makale, veri lokalizasyonunun etkileri konusunda AB Üyesi Devletler arasındaki yanlış algılamaları gidermeyi amaçladı ve verilerin akışıyla ilgili kısıtlamaları ele almak için adımlar atmayı önerdi. Komisyon sorunu açıklarken:

"Bazen Üye Devletler, denetim makamlarının yerel olarak depolanan verileri daha kolay inceleyebilecekleri inancında kısıtlamalar getirmektedir. Yerelleştirme ayrıca gizlilik, denetim ve kolluk kuvvetleri ile verilerin güvenliği açısından güvencelerin vekâleti olarak kullanılır. Bununla birlikte, pratikte, bu önlemler nadiren amaçlanan hedeflere katkıda bulunur. "

Konumumuz, ulusal veya diğer yargı bölgelerinin veri lokalizasyon gereksinimlerinin, veri gizliliği ve güvenliği sağlamak için iyi fakat verimsiz bir araç olduğu yönündedir. Tam olarak kucaklamış olduğumuz güçlü siber güvenlik, bir denetleyicinin veya işlemcinin verilerin depolanması ve işlenmesinde kullandığı politikalar ve prosedürlerden kaynaklanmaktadır; yasal yargı alanı değildir Veri saklanır. Düzenleyiciler genellikle sorumluluklarını yerine getirmek için verilere erişmek zorundayken, denetlenen kuruluşlarla yapılan düzenlemeler yoluyla erişim sağlanabilir. Verilerin farklı bir ülkede bulunması gerçeği düzenleyici erişimi engellememeli ve engellememelidir. Tabii ki, verilerin bazı hassas durumlarda (örneğin, hassas ulusal güvenlik bilgileri için) yerel olarak tutulması gerekebileceğini biliyoruz, ancak bu gereklilikler dar bir şekilde uygulanmalıdır.

Yuvarlak masa toplantısına katılanlar verilerin serbest dolaşımını, malların, hizmetlerin, kişilerin ve sermayenin serbest dolaşımı yanında tek bir pazar ilkesi olarak tesis etmenin önemi konusunda anlaştılar. Bu, verilerin canlı bir dijital ekonomide akmasını sağlayacak, bazı piyasa katılımcıları arasında verilerin herhangi bir belirli yargıda tutulması gerektiği konusunda algılamasını engelleyecek ve Üye Ülkeleri kamuya açık alanlarda haklı kılmak için veri konumunda keyfi kısıtlamalar getirmeye zorlanacaktır

Workday ve Avrupa Parlamentosu Üyesi Dita'nın bir araya geldiği bir yuvarlak masa toplantısında verilerin serbest dolaşımının önemini tartıştılar

 Çalışma Günü AB Yuvarlak Masası "width =" 2047 "height =" 1097 "/> 
 
<figcaption class= Charanzova.

Verilerin yerelleştirilmesinin motivasyonu olarak sıkça rivayet edilen faktörleri nasıl ele alacağımız konusunda iyi bir tartışma vardı: Bunlara, siber güvenlik standartlarını geliştirme, Ağın Güvenliği Yönergesinin uygulanması ve ) ve yeni Genel Veri Koruma Yönetmeliği ve ayrıca Ve regülatörün farklı bir ülkede tutulan verilere erişmesini kolaylaştırır.

Müşteriler ve Ülkeler için Bulut Faydaları

Workday uygulamaları, müşterilere varsayımlardan ziyade verilere dayalı kararlar almalarına izin vermek için kuruluşlarına gerçek zamanlı bilgiler verir. Bulutta bulunmak, müşterilerin finansal ve işgücü verilerine istedikleri yerde ve herhangi bir cihazda herhangi bir cihazdan erişebilmeleri anlamına gelir. İşverenler için bu, işi daha iyi yönetebilme kabiliyetine ve çalışanlara yönelik olarak birçok günlük işlemi basitleştirir ve kritik verilere erişimi demokratikleştirir. Bu özellikler genelde erişilebilir olan bir müşterinin çalışan tabanında analiz ve hesap gerektirir.

Görüşmelerimizi bu yılın başlarında başkaları gibi Avrupa Komisyonu ile paylaştık. Charanzova'nın liderliğinde 29 parti grubu 29 AP üyesi, aynı zamanda yasalar için AB çapında veri yerelleştirme kısıtlamalarını kaldırma çağrısında bulundu. Bayan Charanzova, söz konusu kazanları şöyle özetledi: "Dijital devrimin can damarı, kişisel ve ticari verilerdir. Verilerin serbestçe akışı, dijital ekonomiyi işlevsel kılan şey ve büyümede hayati bir önem taşıyor. Avrupa tam potansiyelini yakalarsa, bu veri akışı yerel veya ulusal önlemler tarafından engellenmemelidir "dedi.

Komisyon aldığı geri bildirime dayanarak, Sayısal Tek Pazar Hakkında İletişim sayısında, verilerin serbest dolaşımını teşvik etmek için mevzuat önermişti. Yılın ikinci yarısı.

Komisyonun kendi sayıları doğru düzenleyici çerçeveyle birlikte gösterildiğinde, Avrupa veri ekonomisinin değeri, 2020 yılına kadar 739 milyar avroya yükselecek ve AB GSYİH'sının dörtte birini temsil edecektir. Hem büyük şirketler hem de ulusal sınırları aşmaya istekli küçük ve orta ölçekli işletmeler için ücretsiz veri akışı bu büyümeyi gerçekleştirmek için önemlidir. Komisyonun bu konudaki son düşünce yanı sıra, bu alandaki güçlü mevzuat için Parlamento'da Parlamento üyeleri ve Üye Devletlerin desteğini de teşvik ediyoruz ve müşterilerimiz adına paydaşlar ve savunma konularının devam etmesini bekliyoruz.

]


Check Also

Nasıl Gümrüklü Sabit Kırılmış İşlemler ve Desteklendi …

Bir Cevap Yazın