25 Kasım 2017,Cumartesi
Anasayfa » Nedir » ICANN, Yerli Büyükelçiler Programını Duyurdu

ICANN, Yerli Büyükelçiler Programını Duyurdu

LOS ANGELES – 14 Haziran 2017 – Uluslararası Atanan İsim ve Sayılar İnternet Kurumu (ICANN), Global Yerli Büyükelçiler Programı'nın kuruluşunu bugün ilan etti. Program az temsil edilen yerli topluluklardan seçilecek iki Yerli Elçisi kuruyor. ICANN, daha geniş ve çok çeşitli bilgili unsurların eklenmesiyle, küresel İnternet toplumunun yeni kuşağını desteklemek için daha donanımlı olacak. Yerel Kamusal Medya'nın Başkanı ve CEO'su olan Loris Taylor, "Bu iki yerli elçinin Internet son kullanıcılarının en iyi çıkarlarını temsil eden ICANN ve At-Large topluluğunu öğrenmesi için heyecan verici bir fırsat" dedi.

ICANN şimdi iki Yerli Büyükelçiler İçin Başvurular kabul ediyor. Başvuru sahipleri, gözlemlenmemiş veya yetersiz kabile veya yerli topluluğa üye olmalı ve ICANN Burs Programı kriterlerini karşılamalıdır. Seçilen katılımcılar, Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki Abu Dabi'de düzenlenecek ICANN60 Konferansı için 28 Ekim – 3 Kasım 2017 tarihleri ​​arasında seyahat, otel ve günlük ödenek alacak.

Başvuruların son teslim tarihi 6 Temmuz 2017'dir.

ICANN, katılımcıların ICANN60 süresince olabildiğince çok şey öğrenmesini istiyor. Programın bir parçası olarak, Yerli Büyükelçiler şunları yapacak:

  • Konferans süresince yerli bir akıl hocasıyla birlikte çalışın.
  • ICANN Newcomer Pazar toplantısına, katılımı sağlamak için oturumun kolaylaştırılacağı bir Toplumsal Sorumluluk Desteği ekibi temsilcisine katılın.
  • ICANN ve onun çok paydaşlı topluluğu ile ilgili bir anlayış kazanmak ve deneyim kazanmak için Pazartesiden Perşembeye Katıldığı Kardeşlik Sabah oturumlarına katılın.
  • Konferanstan sonraki 30 gün içinde, faaliyetleri açıklayan ve Büyükelçinin deneyimini değerlendiren ayrıntılı bir rapor gönderin. Bu raporlar gelecekteki Kardeşlik çabalarını değerlendirirken ICANN'a yardımcı olur.

ICANN, bu özel fırsata başvurmak için nitelikli olan herkesi cesaretlendiriyor!


Kaynak

Check Also

ICANN, Johannesburg Atölyesi'nde Halka Açık Oturum Yapacak

ICANN Kurulu 23-25 ​​Haziran 2017 tarihleri ​​arasında ICANN59 öncesinde gerçekleşecek olan Johannesburg, Güney Afrika'daki yaklaşan …

Bir Cevap Yazın