23 Eylül 2017,Cumartesi
Anasayfa » Nedir » ICANN, Yeni Yetenekli Topluluk Web Sayfalarını Başlattı

ICANN, Yeni Yetenekli Topluluk Web Sayfalarını Başlattı

Bu sayfa mevcut

25 Mayıs 2017 – İnternet'te Yetkili Ad ve Sayılar Kurumu (ICANN) bugün Empowered Topluluğu için üç yeni web sitesi başlattı.

Birincil Yetki Verilen Topluluk sayfası, bu yeni topluluk yapısının amacı ve kapsamı hakkında bilgi içerir. Ayrıca, bir topluluk iktidarı yürütmek için usul ayrıntıları ve zaman çizelgeleri ve Kurul'un Bir Temel Tüzük Değiştirme Onayı [PDF, 238 KB] gibi herhangi bir güce ilişkin güncel haberler yer almaktadır. ICANN, Güçlendirilmiş Topluluk Yönetimi ve Empowered Topluluğu ile ilgili yazışmalar için sayfalar da hazırladı.

"ICANN organizasyonu, Yetkilendirilmiş Topluluk mekanizmasının mümkün olduğunca etkili ve şeffaf olmasını sağlamak için ICANN topluluğunu çalışmalarında desteklemeyi taahhüt ediyor." ICANN'ın Politika Geliştirme Destek Kıstığı Başkan Yardımcısı David Olive söyledi. "Bu yeni sayfalar, şu anda uygulanmakta olan güçler ve bu süreçlerin nasıl ilerlediği konusunda topluluğa açık bilgi vermeyi amaçlıyor"

Yetkilendirilmiş Topluluk, ICANN'ın Destekleyici Kuruluşları ve Danışma Komitelerinin, topluluk güçlerini yasal olarak yürütmek için Kaliforniya kanunları uyarınca organize edebileceği bir mekanizma. Topluluk güçleri ve yönetişim kuralları ICANN Ana Sözleşmesi ve İç Tüzükleri'nde tanımlanmaktadır.

Güçlendirilmiş Topluluk hakkında daha fazla bilgi için burayı ziyaret edin.


Kaynak

Check Also

ICANN, Yerli Büyükelçiler Programını Duyurdu

LOS ANGELES – 14 Haziran 2017 – Uluslararası Atanan İsim ve Sayılar İnternet Kurumu (ICANN), …

Bir Cevap Yazın