23 Kasım 2017,Perşembe
Anasayfa » Nedir » ICANN Toplumsal Cinsiyet Çeşitliliği ve Katılım Anketini Başlattı

ICANN Toplumsal Cinsiyet Çeşitliliği ve Katılım Anketini Başlattı

LOS ANGELES – 12 Haziran 2017 – ICANN, ICANN topluluğundaki mevcut toplumsal algılamaları belirlemek ve katılım olası engellerini belirlemek için bir anket başlattığını açıkladı. Bu araştırmanın amacı, bu konuyla ilgili ek veri çağrılarını takiben, çeşitlilik hakkındaki topluluk tartışmalarını bilgilendirmektir.

Çeşitlilik, eşitlik, liderlik ve kapsayıcılık konusundaki algıları netleştirmek istiyoruz. Ayrıca ailevi sorumluluklar gibi rollerin ne derecede oynadığı konusunda anlaşmak isteriz. Tüm topluluk üyelerini görüşlerini paylaşmaya davet ediyoruz – anketi tamamlamak için lütfen 10 dakikanızı ayırın:

go.icann.org/gendersurvey

Anket 8 Temmuz'da kapanıyor. Yanıtlar anonim olacak ve ICANN'ın Gizlilik Politikası uyarınca kullanılacaktır. Bu anket Arapça, Çince, İngilizce, Fransızca, Portekizce, Rusça ve İspanyolca olarak mevcuttur.

Anket sonuçlarını gözden geçirdikten sonra, boşlukların, algıların ve potansiyel sonraki adımların bir analiziyle bir rapor paylaşacağız. Bu veriler cinsiyet çeşitliliğini artırmanın ve geniş kapsayıcı katılımı desteklemenin yollarını belirlememize yardımcı olacaktır.

Lütfen sorularınızı gendersurvey@icann.org adresine e-postayla gönderin. Girişiniz önemlidir!


Kaynak

Check Also

ICANN, Johannesburg Atölyesi'nde Halka Açık Oturum Yapacak

ICANN Kurulu 23-25 ​​Haziran 2017 tarihleri ​​arasında ICANN59 öncesinde gerçekleşecek olan Johannesburg, Güney Afrika'daki yaklaşan …

Bir Cevap Yazın