23 Kasım 2017,Perşembe
Anasayfa » Nedir » ICANN Konuları 60 Gün İçinde Onaylanan Değişiklik Gününe İlişkin Yeni Bildirge Yeni gTLD Tescil Sözleşmesi

ICANN Konuları 60 Gün İçinde Onaylanan Değişiklik Gününe İlişkin Yeni Bildirge Yeni gTLD Tescil Sözleşmesi

LOS ANGELES – 1 Haziran 2017 – Bugün, Atanmış İsimler ve Numaralar İnternet Kurumu (ICANN), Yeni "gTLD Tescil Sözleşmesi" ne ("Genel Değişiklik") ilişkin onaylanmış değişikliğin ("Küresel Değişiklik") yürürlüğe girmesine 60 günlük bir bildirim yayınladı ("Kayıt Defteri Anlaşması") tüm etkilenen kayıt operatörlerine bildirir. Global Değişikliğin yürürlüğe girdiği tarih 31 Temmuz 2017'dir. Bu 60 günlük bildirim, Global Değişiklik [PDF, 424 KB] 'nin uygun kayıt operatörleri ve ICANN Kurulu tarafından sözleşmenin şartlarına göre onaylanmasını izlemektedir.

Kayıt Sözleşmesini değiştirme süreci, Kayıt Uzmanları Grubu (RySG) ICANN organizasyonuna sözleşme değişiklikleri için müzakereleri başlatmak istediğini bildiren Temmuz 2014'te başladı. Kayıt Sözleşmesi, ICANN organizasyonu veya RySG'nin kayıt sözleşmesinin gözden geçirilmesini tartışmak için düzenli olarak müzakereleri başlatması için bir mekanizma sağlıyor.

Küresel Değişiklik, ICANN organizasyonu ve RySG Çalışma Grubu arasındaki ikili görüşmelerin sonucu olarak ve daha sonra kamuya açıklama konusunda yapılan bir incelemenin sonucudur. ICANN organizasyonu ve RySG Çalışma Grubu halkın yorumlarını gözden geçirdi ve alınan yorumları dikkate alarak Küresel Değişikliği gözden geçirdi. Küresel Değişiklik'te ortaya çıkan değişiklikler, esas olarak birkaç teknik değişiklikle teknik düzeltmeler ve açıklamalar üzerine odaklanmaktadır.

Ek referans materyalleri ve sürecin ayrıntıları için, ICANN'in Global Amendment web sayfasını ziyaret edin.


Kaynak

Check Also

ICANN, Johannesburg Atölyesi'nde Halka Açık Oturum Yapacak

ICANN Kurulu 23-25 ​​Haziran 2017 tarihleri ​​arasında ICANN59 öncesinde gerçekleşecek olan Johannesburg, Güney Afrika'daki yaklaşan …

Bir Cevap Yazın