23 Kasım 2017,Perşembe
Anasayfa » Nedir » ICANN Kayıt Sistemi E-posta Validasyonu

ICANN Kayıt Sistemi E-posta Validasyonu

Bu sayfa mevcut

Web uygulamalarımızın güvenliğini artırmak için süregelen bir sürecin bir parçası olarak, ICANN Kayıt web sitesi artık olası tüm toplantı katılımcılarının kayıt işlemini tamamlamak için e-posta adreslerini doğrulamasını isteyecektir.

Bu güvenlik katmanı, kullanıcı e-posta adreslerinin geçerliliğini sağlamak ve şu anda kullanılan zararlı ve spam e-posta hesaplarının miktarını azaltmak üzere tasarlanmıştır.

Bir kullanıcı e-posta adresini doğruladıktan sonra, gelecekteki toplantı kayıtları için e-posta adreslerini güncellemedikleri veya yenilerini almadıklarında tekrar doğrulamaları gerekmeyecek. Doğrulanmamış e-posta hesapları kayıt işlemini tamamlayamayacak ve toplantıda basılı kimlik bilgilerini alamayacaklar.

Bu yeni doğrulama işlemi 20 Mayıs 2017'ye kadar uygulanacaktır.

Kullanıcıların e-posta adreslerini doğrulamak üzere bir istek almak için 20 Mayıs 2017'den sonra https://registration.icann.org adresine giriş yapmaları önerilir. Kullanıcılar daha sonra e-posta adreslerine gönderilen doğrulama bağlantısını kullanabilir veya e-postayla gönderilen onay kodunu kayıt sitesi onaylama kodu istemine girebilirler.

Kullanıcılar, yaklaşmakta olan toplantılara ön kayıt yaptırdıysa ve toplantıdan önce https://registration.icann.org adresini ziyaret edemiyorsa, kayıt merkezindeki e-posta adresini doğrulamak için kayıt köşklerinde yerinde uyarılırlar. E-posta onay kodunu kiosk isteminde girebilirler.

Kayıt e-posta doğrulama bağlantıları ve doğrulama kodları, yalnızca talep olduktan sonra 24 saat boyunca geçerli olur.

Bu yeni süreçle ilgili herhangi bir sorunuz varsa, meetings@icann.org adresine bir e-posta atın.


Kaynak

Check Also

ICANN, Johannesburg Atölyesi'nde Halka Açık Oturum Yapacak

ICANN Kurulu 23-25 ​​Haziran 2017 tarihleri ​​arasında ICANN59 öncesinde gerçekleşecek olan Johannesburg, Güney Afrika'daki yaklaşan …

Bir Cevap Yazın