23 Kasım 2017,Perşembe
Anasayfa » Nedir » ICANN, İlk Tüketici Koruyucu Direktör Kiraladı

ICANN, İlk Tüketici Koruyucu Direktör Kiraladı

LOS ANGELES – 23 Mayıs 2017 – ICANN, Bryan Schilling'in kuruluşun ilk Tüketici Güvenlik Önleme Direktörü olarak katılmasını ve doğrudan Jamie Hedlund, SVP Sözleşmeli Uyum ve Tüketici Korunumlarına raporlama yapacağını duyurdu. Bryan, 15 yılı aşkın uluslararası hukuk ve hükümet işlerini ICANN'a getiriyor ve çoğunluğu veri toplama ve güvenlik konularında veri gizliliği ve teknoloji konularında çalışmaktan kaynaklanıyor.

 

Rol hakkında konuşan Schilling, "Yıllar geçtikçe, bireysel kullanıcıların, işletmelerin, fikri mülkiyet sahiplerinin ve kolluk kuvvetlerinin rekabet halindeki hak ve ihtiyaçlarını dengelemek için yollar bulmak için bir tutku geliştirdim"

"Şu tutkuları Jamie'nin ekibine ve ICANN topluluğuna getirmekten heyecan duyuyorum: ICANN'in mevcut güvenlik önlemlerine ilişkin farkındalığı artırmak, ICANN'in koruma mekanizmalarını ve yardımlarını iyileştirebilecek ek yollarla ilgili paydaşlar arasındaki tartışmayı kolaylaştırmak için. Topluluk, DNS'yi etkileyen yasadışı, ihlali teşkil eden ve küfürlü faaliyetleri ele alan diğer işbirliği araçlarını formüle eder. "

Çok sayıda güçlü, deneyimli aday rolü için başvurdu ancak Schilling, endüstri, sivil toplum ve hükümetle olan İnternet kamu politikası konularında yaptığı çalışmalar nedeniyle öne çıktı. Hedlund, "Bryan'ın deneyimi, enerjisi ve tutkusu ICANN'a büyük katkı sağlıyor" dedi. "Johannesburg'daki paydaşlarla bir araya gelecek ve daha sonra tüketici güvenceleri konusundaki topluluk tartışmalarını körüklemek üzere yerden devam edecek.Bryan, güçlü tüketici güvencelerinin etkinliği, potansiyel iyileştirmeler ve sınırlamalar üzerindeki topluluk diyaloğunu kolaylaştırmak için güçlü analitik ve katılım becerilerini uygulayacak. ICANN'ın otoritesi ve uzmanlığı ve istismarla mücadele için gönüllü girişimler. "

Birkaç yıl Bryan, Amerika Birleşik Devletleri Federal Soruşturma Bürosu (FBI) Genel Sekreter Vekili Yardımcısı olarak Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Ajansın Ulusal Güvenlik Yasası Şubesinde çalışarak, sınır ötesi terör konularında ABD'li ve uluslararası kolluk kuvvetleri savcıları ve analistlerle işbirliği yaptı. İnternet ve Etki Alanı Adı Sistemi'ni etkileyen konular da dahil olmak üzere, ceza ve siber soruşturmalara yasal destek sağladı.

FBI'dan sonra Bryan, Microsoft ve Google da dahil olmak üzere küresel teknoloji ve üretim şirketleri için çalışmaya devam etti. Bu rollerde hükümet üyeleri, sivil toplum örgütleri, endüstri meslektaşları ve hükümet kuruluşlarıyla sınır ötesi düzenleyici uyum sorunları, siber güvenlik, gizlilik, şeffaflık ve hükümetlerin kullanıcı verilerine erişimini ilgilendiren yasal konular üzerinde çalıştı.

Bryan, Washington D.C'de özel muayenehanesinde hukuk kariyerine başladı ve George Washington Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Cincinnati Üniversitesi Sanat ve Bilim Üniversitesi'nden mezun oldu.

Bryan ICANN'ın Los Angeles ofisinden 1 Haziran 2017'den itibaren çalışacak.


Kaynak

Check Also

ICANN, Johannesburg Atölyesi'nde Halka Açık Oturum Yapacak

ICANN Kurulu 23-25 ​​Haziran 2017 tarihleri ​​arasında ICANN59 öncesinde gerçekleşecek olan Johannesburg, Güney Afrika'daki yaklaşan …

Bir Cevap Yazın