13 Aralık 2017,Çarşamba
Anasayfa » Nedir » ICANN, ikinci Afrika Yasama Uygulama Kapasitesi Geliştirme Çalıştayı'nı Güney Afrika'da yapıyor

ICANN, ikinci Afrika Yasama Uygulama Kapasitesi Geliştirme Çalıştayı'nı Güney Afrika'da yapıyor

Ocak 2017'de Kenya, Nairobi'de gerçekleştirilen ilk atölye çalışmasının başarısı üzerine, Görevli İsimler ve Sayılar İnternet Kurumu (ICANN) ve Hizmet Altındaki Bölgeler ve Kamu Güvenliği Çalışma Grupları Hükümet Danışma Kurulu (GAC), duyurmaktan memnuniyet duymaktadır Güney Afrika'nın Johannesburg kentinde gerçekleşen 23-24 Haziran 2017 tarihleri ​​arasında bu ayın ikinci kolluk kuvvetleri kapasite geliştirme atölyesinde ZA Alan Adı Kurumu (.ZADNA) ile yaptıkları işbirliği. Siber güvenlik konularının Afrika için artan bir endişe haline gelmesiyle, Afrika Yasama ve tüketici koruma Ajanslarının çeşitli internet yönetişim süreçlerinde yer alması önemlidir.

Bu atölye dizisinin altında yatan tema, Afrika Konseyi hükümetlerinin Hükümet Danışma Komitesine (GAC) ve Atanan İsimler ve Sayılar İnternet Temsilciliği (ICANN) politika süreçlerine katılım potansiyelini harekete geçirmektir.

Atölye, özellikle ev sahipliği yapan ülkemiz Güney Afrika'dan katılan Afrika kolluk kuvvetleri arasında ICANN'a nasıl katılılacağı ve Hükümet Danışma Komitesinde (GAC) ve ICANN politika oluşturma sürecinde etkili bir şekilde yer alacakları konusunda farkındalık yaratmayı amaçlıyor. ICANN topluluğu ve endüstrisi ile bir yuvarlak masa, güvenlik, istikrar ve Internet'in esnekliği etrafında yoğunlaşacak ve yarım gün, Siber Güvenlik ve Veri Koruma Afrika Sözleşmesine ayrılmış olacak.

Bir dizi konu ele alınacak:

  • ICANN'ın misyonuna ve çok paydaşlı aşağıdan-yukarı politikaya dayalı kalkınma modeline giriş
  • GAC'ye giriş: rol, organizasyon ve üyelik
  • PSWG'ye Giriş: görev ve çalışma planı
  • ICANN'ın süreçleri ve sözleşmeleri yoluyla ele alınabilecek DNS kötüye kullanımı tanımlaması
  • DNS İstismarının Azaltılması: Sözleşmeli tarafların rolü ve yükümlülükleri
  • DNS İstismarının Azaltılması: ICANN Güvenlik İstikrar ve Dayanıklılık Ekibinin rolü ve araçları
  • Yasa Uygulama ve tüketici koruma kurumları, ICANN ile nasıl etkileşim kurmalı?
  • Diğer paydaşlarla (sanayi, teknik topluluk, diğerlerinin yanı sıra RIR'lar) işbirliği alanları
  • WHOIS ve ilgili saklama alanı ve kişisel verilerin saklanması hakkında tartışma

Avrupa Veri Koruma Mevzuatının (GPDR) ve Siber Güvenlik ve Kişisel Veri Koruması Hakkında Afrika Birliği Sözleşmesinin Potansiyel Etkileri

Afrika Yasama Uygulama Kapasitesi Geliştirme Çalıştayı, Güney Afrika Polis Hizmetleri, Afrika Suçlar Cemiyeti Birimleri, Bölgesel Ekonomik Topluluklar, Afrika Birliği ile DNS istismarı, güvenliği, istikrarı ve esnekliği konularındaki deneyimlerinizi paylaşma fırsatı sağlayacak Hükümetlerin ve endüstrinin diğer temsilcileri olarak

ICANN, GAC ve PSWG oturumları sırasında ertesi hafta ICANN'ın Johannesburg'daki 59. genel toplantısında 27. günden itibaren gerçekleştirilen deneyimler, en iyi uygulamalar ve diğer ajanslarla öğrendiklerini çeşitli ülkelerden paylaşma fırsatı da sunulacak. -29 Haziran 2017.

Çalıştay, ICANN'ın Hükümet Katılımı Bölümü tarafından ICANN'in Küresel Paydaş Katılımı (GSE), Güvenlik, İstikrar ve Dayanıklılık (SSR), Çok Paydaşlı Strateji ve Stratejik Girişimler (MSSI) ve Uyum ekipleri ile birlikte desteklenmektedir. Żadną.

Tam gündem burada bulunabilir [PDF, 436 KB].

——- Son —-

ICANN Hakkında:

ICANN'ın görevi, istikrarlı, güvenli ve birleşik bir küresel İnternet sağlamaya yardımcı olmaktır. İnternet'teki başka bir kişiye ulaşmak için bilgisayarınıza veya başka bir aygıta – bir ad veya numara – bir adres girmeniz gerekir. Bilgisayarlar birbirlerini nerede bulacaklarını bilmesi için bu adres benzersiz olmalıdır. ICANN, bu benzersiz tanımlayıcıları tüm dünyada koordine etmeyi ve desteklemeye yardımcı olur. ICANN, kar amacı gütmeyen bir kamu-fayda şirketi ve dünyanın dört bir yanından gelen katılımcılar ile bir topluluk olarak 1998'de kuruldu.

Daha fazla bilgi için, lütfen ziyaret edin: https://www.icann.org/


Kaynak

Check Also

ICANN, Afrika DNS Pazar Araştırması ile İlgili Nihai Raporunu Yayınladı

Atanmış İsimler ve Numaralar İnternet Kurumu (ICANN), Afrika Etki Alanı Adı Sistemi (DNS) Pazar Çalışması …

Bir Cevap Yazın