25 Kasım 2017,Cumartesi
Anasayfa » Nedir » ICANN, Afrika DNS Pazar Araştırması ile İlgili Nihai Raporunu Yayınladı

ICANN, Afrika DNS Pazar Araştırması ile İlgili Nihai Raporunu Yayınladı

Atanmış İsimler ve Numaralar İnternet Kurumu (ICANN), Afrika Etki Alanı Adı Sistemi (DNS) Pazar Çalışması ile İlgili Nihai Raporunun yayımlanacağını duyurmaktan memnuniyet duyar. Bu çalışma, ICANN'ın bölgesel DNS endüstrisini destekleme ve geliştirme yönündeki çabaları kapsamında hizmet etmektedir. Raporda, 54 ülkeyi de içeren bölgedeki ilk örneği. Görevlendirildi:

  • Afrika'daki DNS sektöründe güçlü ve zayıf yönlerini vurgulayın,
  • Mevcut fırsatlardan daha iyi yararlanma ve tanımlanan zorlukları gidermek için endüstrinin nasıl ilerletileceğine ilişkin öneriler geliştirin
  • Afrika'daki DNS pazarının büyüme, gelişme ve ortaya çıkmakta olan ihtiyaçlarını sürekli olarak izlemek için bir gözlem merkezinin kurulması için seçenekleri araştırın.

Afrika'da kapasite geliştirme için bir sonraki adımları yönlendirecek raporun bulguları, aşağıda vurgulanan önemli sonuçlara ve tavsiyelere yol açmaktadır:

  • Mayıs 2017 itibarıyla, Afrika ile ilişkili 5.1 milyon etki alanı adı var. Afrika Alan Adı pazarının yıllık toplam değeri 52 milyon dolar.
  • Birçok ülke genel olarak İnternet endüstrisinin ve özellikle Alan Adı pazarının büyümesine yönelik engelleri kaldırabilir veya azaltabilir.
  • Yakın gelecekte Afrika'daki Etki Alanı Adı piyasasında önemli bir büyüme potansiyeli var.

27 Haziran'da Pavillon S8'de 15: 15-16: 45 ICANN, ICANN'ın Johannesburg'daki 59'üncü Genel Toplantısı'nda (ICANN59) raporu tartışmak üzere bir sunum yapacak. ICANN59, geçen yıl Helsinki'de birincisi olmak üzere 2. Politika Forumudur.

Raporu buradan görebilir ve indirebilirsiniz [PDF, 5.02 MB].

ICANN59 hakkında daha fazla ayrıntı için lütfen şu sayfayı ziyaret edin: https://meetings.icann.org/en/johannesburg59

Uzaktan üye olabileceğiniz ICANN59 etkinlik ve toplantılarının tam programı https://schedule.icann.org/ adresinde bulunabilir.

ICANN Hakkında

ICANN'ın görevi, istikrarlı, güvenli ve birleşik bir küresel İnternet sağlamaya yardımcı olmaktır. İnternet'teki başka bir kişiye ulaşmak için bilgisayarınıza veya başka bir aygıta – bir ad veya sayı – bir adres girmeniz gerekir. Bilgisayarların birbirlerini nerede bulacaklarını bildikleri bu adres benzersiz olmalıdır. ICANN, bu benzersiz tanımlayıcıları tüm dünyada koordine etmeyi ve desteklemeye yardımcı olur. ICANN, kar amacı gütmeyen bir kamu-fayda şirketi ve dünyanın dört bir yanından gelen katılımcılar ile bir topluluk olarak 1998'de kuruldu. Daha fazla bilgi için: www.icann.org


Kaynak

Check Also

ICANN, Yerli Büyükelçiler Programını Duyurdu

LOS ANGELES – 14 Haziran 2017 – Uluslararası Atanan İsim ve Sayılar İnternet Kurumu (ICANN), …

Bir Cevap Yazın