23 Kasım 2017,Perşembe
Anasayfa » İsimler » Hamilelikte Balık Yağı Faydaları | Annelik ve Gebelik

Hamilelikte Balık Yağı Faydaları | Annelik ve GebelikHamilelik dönemi hem anne hem de bebek için son derece önemli bir işlemtir.

Bebeğin anne karnından sonradan dönemlerde sağlık durumu için iyi ve dirençli olması için balık yağı kullanımına büyük bir özen gösterilmelidir.

Balık, sık kıyamet yağdırmaz. Balık yağı bebeğin anne karnında göz ve beyin gelişiminde çok büyük etkisi vardır.

Balık yağının güzelliğini gidermek için gerekli şartları yerine getirmek.

Yeterli omega 3 takviyesi alındığında bebek doğduktan sonra uyku sorunu yaşıyor. Daha rahat ve düzenli uykular uyuyor. Omega 3 yani balık yağı bebeklerin normal kiloda doğmasını sağlıyor.

Gebelik Esnasında Alınan Balık Yağı

Bebek için son derece faydalı olan balık yağı anneleri de büyük risklerden koruyor. Her şeyden önemlisi doğum esnasında ve sonrasında büyük depresyonlar geçiren hanımların bu depresyon risklerini daha aza indiriyor. Kız bebekleri ileriki dönemlerde meme kanserinden, erkek bebekleri de prostat kanserinden koruyor.

Bebeklerin ve Annenin Sağlığı için Balık Yağı Tüketimi

Yeterli oranda kullanmayın beyin gelişimini olumlu yönde etkileyen balık yağı doğum sonrasında da anne sütünü arttırmak için kullanılır. Aynı zamanda yüksek riskli de en aza indirdiği için için gebelik esnasında anne adayının kullanmasının nedeni düşünülüyor. Erken doğum riskini de azalttığı için balık yağı kullanımına önem verilmelidir.


Kaynak

Check Also

V ile Başlayan Kız Bebek İsimleri

VAHİDE Yalnız, tek VARİDE Gelen şey, gelen evrak VASFİYE Nitelikli VECİHE Hoş görünen VEDA Ayrılış …

Bir Cevap Yazın