23 Kasım 2017,Perşembe
Anasayfa » Nedir » Güçlendirilmiş Topluluk Güç Tetiklendi: ICANN'ın Temel Tüzüklerinde Değişiklik Onayı

Güçlendirilmiş Topluluk Güç Tetiklendi: ICANN'ın Temel Tüzüklerinde Değişiklik Onayı

26 Mayıs 2017 – ICANN kuruluşu, 23 Mayıs 2017'de Yetkilendirilmiş Topluluğa bir bildirim gönderdi [PDF, 238 KB]ICANN Yönetim Kurulunun, Yönetim Kurulu Yönetişim Komitesinin gözden geçirme sorumluluklarını başka bir Kurul Komitesine taşımak için ICANN Temel İç Tüzüğü değişikliklerini onayladığı bildirildi. Bu uyarı, Yetkilendirilmiş Topluluğun değişiklikleri yürürlüğe koymadan önce düşünmesini ve onaylamasını sağlayan bir dizi olayı tetikledi.

Bu olaylar, topluluk tarafından değişiklikleri toplanması ve tartışılması için ICANN59 sırasında 27 Haziran'da yapılacak bir Topluluk Forumu'nu içermektedir. Topluluk Forumu'nu takiben, Yetkilendirilmiş Topluluğa katılan grupların her biri, değişikliklerin onaylanmasına ilişkin kararını Güçlendirilmiş Topluluk Yönetimi'ne bildirmek üzere 21 Temmuz 2017'de UTC 06:59 saatine kadar olacaktır.

Topluluk Forumu'na uzaktan katılım da dahil olmak üzere ayrıntılar 5 Haziran 2017'de ICANN59 toplantı sayfasında verilecek.

Yetkilendirilmiş Topluluğun çalışmalarını şeffaf bir şekilde kolaylaştıracak şekilde ICANN üç yeni web sitesini de başlattı.


Kaynak

Check Also

ICANN, Johannesburg Atölyesi'nde Halka Açık Oturum Yapacak

ICANN Kurulu 23-25 ​​Haziran 2017 tarihleri ​​arasında ICANN59 öncesinde gerçekleşecek olan Johannesburg, Güney Afrika'daki yaklaşan …

Bir Cevap Yazın