13 Aralık 2017,Çarşamba
Anasayfa » Teknoloji » GTA 5 krizi büyüyor – ShiftDelete.Net

GTA 5 krizi büyüyor – ShiftDelete.Net

Geçtiğimiz günlerde ve 2K Oyunları gibi firmaları bünyesinde barındıran Grand Theft Auto V ] EFLC ve Max Payne 3 gibi oyunlarının mod yüklemesi ve geliştirme aracı olan OpenIV programını mahkemeye taşımıştı.

Mahkemede bu programın Grand Theft Auto V 'in güvenlik sistemlerine zarar verdiği, oyunun güvenliğini bozduğunu iddia ederek yasal yollar ile mahkemeye başvurarak, programın geliştiricisi tarafından OpenIV ' un yayından kaldırılmasına, talep etmişti.

Mahkeme, Açık IV'ü kapama kararı vermişti!

Bu talebin doğrultusunda da mahkeme; OpenIV programını ve oyuna eklenen modları yasadışı bularak yayından kaldırılmasına karar vermişti.

Böylelikle OpenIV 'nin tüm sunucuları kapatılmış ve programın güncellemesi durdurulmuştu ve Grand Theft Auto V için mod yüklemek imkansız hale halemişti.

Grand Theft Auto serçe senelerdir modular ile ayakta kalmayı başaran ve modlar ile varlığını sürdüren bir oyun olmasına rağmen internet hızının ve oyun oyna sisteminin yoğunluğundan dolayı, 4 sene evvel Grand Theft Auto V 'de Çevrimiçi sürümüne daha derinden ilgilenmeye başlamışlardı.

'in oyun içi satılan paralarıyla yani Shark Kartları ' lar ile de kazancını iyice katlamıştı. Bu yüzden Grand Theft Auto V 'in ömrü Çevrimiçi sürümü yüzünden daha da uzamıştı.

Oyuncularla bu duruma sessiz kalmadı!

OpenIV 'ün kapatılmasının ardından Grand Theft Auto V ' de Buhar'da mağazasına girerek, oyunun incelemeleri tamamen olumsuza çekti.

Senelerdir " Son Derece Olumlu " olan oyun, bu yüzden " Son Derece Olumsuz " hale geldi. 220.000 'den fazla kullanıcı tarafından incelenen oyunun olumsuz puanları, onun geçen saniye daha da artıyor.

 17-06 / 19 / gta5.jpg "width =" 580 "/> </p>
<p><strong> Oyuncular, <strong> OpenIV </strong> 'un kapatılmasına neden olurlar tepkilerini sürdürürken, oyunun <strong> Buhar </strong> satışlarının da bir nebze azaldığı söyleniyor. </p>
<p> <strong> Take-Two </strong> 'un <strong> OpenIV </strong> karşısında ne gibi kararlar alacağı için henüz belli değil. Firma ya bu son kararlarının arkasında duracaklar, ya eskisi gibi <strong> OpenIV </strong> 'ün kullanımını serbest bırakacaklar. Enformasyon yönetimi, mod geliştirme araçlarını piyasaya sürecekler. </p>
<p> <strong> :: Sizce Take-İki Bu Kritik Defteri Alacak mı? </strong> </p>
<p> <b> SDN – ShiftDelete.Net </b> </p>
<p> Bu kararı karşısındaki düşünceleriniz nelerdir?<br />
 </p>
</div>
</pre>

<br /><a href=

Check Also

Emporia cep telefonları LetsGoMobile

[Y Emporia MWC 2010 Mobil Dünya Kongresi'nde ilgi çekici bir standa sahipti. Diğer cep telefonu …

Bir Cevap Yazın