23 Kasım 2017,Perşembe
Anasayfa » Nedir » Gönüllüleri Güvenilir Topluluk Temsilcileri Olarak Çağırın

Gönüllüleri Güvenilir Topluluk Temsilcileri Olarak Çağırın

Atanmış İsimler ve Numaralar İnternet Kurumu (ICANN), Güvenilir Toplum Temsilcileri (TCR) olarak hareket etmek isteyen ilgilenen kişileri arıyor. Bu kişiler, genel Alan Adı Sistemi (DNS) için güven çıpası olan Kök Bölge Anahtar Tescili Anahtarını (KSK) yönetirken önemli bir rol oynamaktadır. DNS teknik topluluğunun tanınmış üyelerini Root Zone KSK operasyonlarının parçası olmak üzere davet ederek ICANN organizasyonu, daha geniş bir İnternet topluluğu arasında Etki Alanı Ad Sistemi Güvenlik Uzantıları (DNSSEC) güvenlik mekanizmasındaki şeffaflığı ve güveni artırmayı amaçlıyor.

TCR Rolü Hakkında

TCR'ler, DNS Kök Bölgesi'ni korumak için kullanılan önemli malzemeyi koruyan çok katmanlı önlemlerden biri olarak görev yapıyor.

TCR'lerin başlıca iki türü vardır: yıl boyunca yapılan Kök Bölge KSK törenlerinde aktif olarak yer alan şifreleme görevlileri; Ve felaket kurtarma planlamamıza katılan kilit pay sahiplerini kurtarmak. Şifreleme görevlileri, yılda en az bir Kök Bölgesi KSK töreni yapmak için taahhütte bulunurlar.

Tüm TCR'ler Kök Bölge KSK'nın başarılı bir şekilde çalışması için gerekli olan temel parçaların velayetini korurlar. Yetkisiz erişime karşı koruma sağlamak için, KSK'nın yönetimi, anahtarı çalıştırmak için bir araya gelmesi gereken birden fazla kişiye yayılmıştır.

TCR'ler, daha geniş teknik ve operasyonel topluluk adına büyükelçilerdir. TCR, sisteme olan güveni desteklemek için Kök Bölgesi KSK'nın uygun ve güvenilir bir şekilde yönetildiğini topluluğa geri bildirir.

Kısa sürede bir töreni yapmak için öngörülemeyen bir ihtiyaç olması durumunda tüm TCR'lerin hazır olma durumunu muhafaza etmeleri gerekiyor.

Törenlere katılmak isteyen TTK'lara seyahat desteği sağlanmaktadır. Bu destek, uçak bileti ve konaklama için düzenleme ve ödeme ve arızi giderler için bir ödeme masrafı öngörür.

Daha Fazla Bilgi

TCR'ye başvurmak isteyenler, ilgi beyanı gönderme sürecini içeren IANA web sitesinde yayınlanan ayrıntılı malzemeleri incelemeye davet ediliyor. Faiz beyanları, mevcut boş alanları dolduracak ve yeni boşalan durumlar için toplanacak ve değerlendirilecektir. Bu malzemeler için buraya tıklayın

ICANN Hakkında

ICANN'ın görevi, istikrarlı, güvenli ve birleşik bir küresel İnternet sağlamaya yardımcı olmaktır. İnternet'teki başka bir kişiye ulaşmak için bilgisayarınıza veya başka bir aygıta – bir ad veya numara – bir adres girmeniz gerekir. Bilgisayarlar birbirlerini nerede bulacaklarını bilmesi için bu adres benzersiz olmalıdır. ICANN, bu benzersiz tanımlayıcıları tüm dünyada koordine etmeyi ve desteklemeye yardımcı olur. ICANN, kar amacı gütmeyen bir kamu-fayda şirketi ve dünyanın dört bir yanından gelen katılımcılar ile bir topluluk olarak 1998'de kurulmuştur. Daha fazla bilgi için lütfen https://www.icann.org adresini ziyaret edin.


Kaynak

Check Also

ICANN, Johannesburg Atölyesi'nde Halka Açık Oturum Yapacak

ICANN Kurulu 23-25 ​​Haziran 2017 tarihleri ​​arasında ICANN59 öncesinde gerçekleşecek olan Johannesburg, Güney Afrika'daki yaklaşan …

Bir Cevap Yazın