25 Kasım 2017,Cumartesi
Anasayfa » Nedir » Genişletilmiş Son Başvuru Tarihi: RSSAC Kurumsal Dergisi için Teklif İsteme

Genişletilmiş Son Başvuru Tarihi: RSSAC Kurumsal Dergisi için Teklif İsteme

Son Sunucu Kök Sunucu Sistemi Danışma Komitesi (RSSAC) Bağımsız Gözden Geçirme Önerisi isteği için uzatıldı. yeni son başvuru tarihi 24 Temmuz 2017, saat 12:00 PDT .

Atanmış İsimler ve Numaralar İnternet Kurumu (ICANN), Kök Sunucu Sistemi Danışma Komitesinin (RSSAC) bağımsız bir değerlendirmesini yapmak için bir sağlayıcı arıyor. Sağlayıcı alan adı veya İnternet sunucusu operasyonları konusunda teknik bilgiye sahip olmalı veya RSSAC veya Kök Sunucu Operatörleriyle çalışma deneyimine sahip olmalıdır. Sağlayıcı aynı zamanda kök sunucu ekosistemi ve / veya DNS protokol bilgisi hakkında bilgi sahibi olmalıdır.

Bu Teklif İsteğinin (RFP) amacı, RSSAC'ın kapsamlı bir değerlendirmesini yapabilen bağımsız bir denetçi belirlemektir. Buna aşağıdakiler dahildir, ancak bunlarla sınırlı değildir:

  • ICACN yapısında RSSAC'ın devam eden amacı;
  • RSSAC'ın amacını nasıl yerine getirdiği;
  • Yapı veya işlemlerde herhangi bir değişikliğin gerekli olup olmadığı; ve
  • RSSAC'ın bir bütün olarak ne ölçüde geniş kapsamlı ICANN topluluğuna karşı sorumluluğu.

İncelemenin Eylül 2017 – Haziran 2018 arasında yapılması planlanıyor. RFP için tam bir genel bakış ve zaman çizelgesi için lütfen buraya bakın [PDF 642 KB].

İlgili işaretler RSSACReview-RFP@icann.org adresine e-postayla gönderilecektir. Teklifler, 10 Temmuz 2017'de ICANN'in kaynak aracıyla 23:59 PDT ile elektronik olarak gönderilmelidir; bu erişim, yukarıdaki e-posta adresiyle istenebilir.

Arka Plan

ICANN Yönetmeliğine göre, Kök Sunucu Sistemi Danışma Komitesinin (" Kök Sunucu Sistemi Danışma Komitesi " veya " RSSAC ") rolü, ICANN topluluğuna ve İnternet'in Kök Sunucu Sistemi'nin çalışması, yönetimi, güvenliği ve bütünlüğüyle ilgili konularda Kurul. Bu görev şu sorumlulukları taşır:

  1. Kök Sunucuların ve İnternet teknik topluluğunun ve ICANN topluluğunun birden çok örneğinin çalışmasıyla ilgili konularda iletişim kurun. RSSAC, DNS sunucularının çalışmasıyla ilgili protokollerin ve en yaygın uygulamaların teknik revizyonuna katılanlara teklif sunmak için gereklilikleri toplar ve ifade eder.
  2. Kök Bölgesinin bu yönetimle doğrudan ilgili sorumluluğu olanlarla idare edilmesine ilişkin konularda bilgi. Bu konular, Kök Bölge Dosyası'nın üretimi için süreçler ve prosedürleri içerir.
  3. Kök Sunucu Sisteminin devam eden tehdit değerlendirmesi ve risk analizi ile uğraşın ve kök sunucuların ve kök bölgesinin güncel durumunu değerlendirmek için gerekli tüm denetim faaliyetlerini önermek.
  4. Kurulun bilgi taleplerini yanıtlamasını isteyin.
  5. Kurulunuza düzenli olarak faaliyetlerini bildirin.
  6. ICANN topluluğuna ve Kuruluna politika önerileri yapın.


Kaynak

Check Also

ICANN, Yerli Büyükelçiler Programını Duyurdu

LOS ANGELES – 14 Haziran 2017 – Uluslararası Atanan İsim ve Sayılar İnternet Kurumu (ICANN), …

Bir Cevap Yazın