25 Kasım 2017,Cumartesi
Anasayfa » Haberler » Ford'un üst kattaki değişiklikleri daha hızlı karar vermeyi amaçlıyordu …

Ford'un üst kattaki değişiklikleri daha hızlı karar vermeyi amaçlıyordu …

                                    

                    
                

            

    
    

        Jim Hackett, 22 Mayıs 2017 tarihli bu Pazartesi günkü dosya fotoğrafında, Dearborn, Mich. Hackett'de Ford Motor Company CEO'su ve şirket başkanı Bill Ford olarak tanıtıldıktan sonra, otomobil üreticisinin kendisini yeni liderlik haline getirme planları hakkında Associated Press'e seslendi. Ve son kalite sorunlarını gidermek. (AP Fotoğrafı / Paul Sancya, Dosya)
    

Bu hafta başlarında, Ford Motor Co., şirketin usta Mark Fields'u CEO'su olan Jim Hackett, otomobil endüstrisine nispeten yeni bir oyuncu olarak değiştirdi. Ford, karar vermeyi hızlandırmak ve geleceğe yön değiştirmek için değişim gerektiğini söyledi.
                                

                                       


      

Ford, pikap ve SUV'ların güçlü satışıyla son derece karlı. Ancak geçtiğimiz yılın 4.6 milyar dolarlık kârı, 2015 yılındaki rekorun 2.8 milyar doları seviyesinde gerçekleşti. Ford'un hisse fiyatı, CEO'ların üç yıl içinde yaklaşık yüzde 40 oranında düştü.

62 yaşında olan Hackett, canlandıran mobilya yapımcısı Steelcase'le alakalı. Ford'un yönetim kurulunda üç yıl görev yaptı ve son bir yıl Ford'un mobilite birimini yönetiyordu. Michigan Üniversitesi'nde geçici atletik yönetmen olarak, yıldız teknik direktör Jim Harbaugh'u profesyonel futbolculardan uzak tutmaktan sorumluydu.

Şirketin kurucusu Henry Ford'un torunu Hackett ve Yönetim Kurulu Başkanı Bill Ford, geçenlerde Associated Press ile değişiklikler hakkında konuştu. Görüşme uzunluğu ve açıklığı için düzenlenmiştir.

S: Hisse senedi fiyatı liderliğin değişmesinde bir faktör oldu mu?

Jim Hackett: Odaya girmediğim için konuşamıyorum. Bunun düzelmesi, inovasyonun doğası ve piyasaya giren fikirler. Hatta biraz bayat gibi geliyor, ancak hisse senedi fiyatı, şirketi daha uygun, daha karlı ve çalışmak için daha eğlenceli bir yer haline getirmek için yapacağımız eylemlerin bir sonucudur.

                    
                 Ford'un üst kattaki değişiklikleri daha hızlı karar vermeyi amaçlıyordu

            

    
    

        22 Mayıs 2017 tarihli bu Pazartesi günü Ford Motor Company'nin yönetim kurulu başkanı Bill Ford Jr, Ford'un yeni CEO'su Mich. Jim Hackett'in Dearborn'daki CEO'su Jim Hackett'i, şirketin CEO'su Bill Ford'un CEO'su olarak açıkladığını duyurdu. Associated Press, otomobil üreticisinin yeni liderlik alanına dönme ve son kalite problemlerini düzeltme planları hakkında konuştu. (AP Fotoğrafı / Paul Sancya, Dosya)
    

Bill Ford: Mark'ın öncülük ettiği kazançla üç yıl geçtik; bu, seçtiğimiz her geleceği çizmek için sermayemiz oldu. Fakat bunlar gerçekten eşsiz zamanlardır. Ve gerçekten dönüşümcü liderliği gerektirir.

S: Sınırlı sermaye harcamalarını şu an için ürün geliştirme ve özerk otomobiller gibi gelecekteki ürünler için dengelemek için ne yapıyorsunuz?

Bill Ford: Bazı alanlarda idamımızı keskinleştirme de dahil olmak üzere işi yeniden gündeme getirmeliyiz. Bize gelen tüm yeni teknolojilerle modernleşmemiz gerekiyor, sadece ürün teknolojisi değil, işimizi nasıl yürütecek teknolojimiz anlamına geliyor. Ayrıca, yeni iş modelleri geliştirmeye ve icat etmeye devam etmeliyiz. Karar verme hızımızı hızlandırmamız ve sermaye tahsisi açısından çok keskin olmalı ve karar verme hızımız gerekmektedir.

S: Piyasaya küçük kompakt SUV'lar ve küçük kamyonetler için geç kaldın. Kayıp piyasa değişikliklerini nasıl önlersin?

                    
                 Ford'un en üstteki değişiklikleri daha hızlı karar vermeyi amaçlıyordu

            

    
    

        22 Mayıs 2017 tarihli bu Pazartesi günü, dosya fotoğrafı, Ford Motor Company'nin yönetim kurulu başkanı Bill Ford Jr, Jim Hackett'i Dearborn, Mich. Hackett ve CEO'su olarak tanıtıyor. Ford, Associated Press'e otomobil üreticisinin planlarını hakkında konuştu. Kendini yeni liderliklere dönüştürür ve son kalite problemlerini düzeltir. (AP Fotoğrafı / Paul Sancya, Dosya)
    


Kaynak

Check Also

Nasıl Gümrüklü Sabit Kırılmış İşlemler ve Desteklendi …

Bir Cevap Yazın