15 Aralık 2017,Cuma
Anasayfa » Bitkiler » Enginar Çayının Faydaları Nelerdir?

Enginar Çayının Faydaları Nelerdir?

Enginar çayı birçok rahatsızlığa iyi gelir. Bağırsakları rahatlatması, birçok kanser türüne karşı koruma sağlaması ve tansiyonu dengelemesi enginar çayının faydaları arasındadır. Eski çağlardan beri kullanmaktadır. Eski Yunanlılar, Romalılar, Mısırlılar döneminde çok sık kullanıldığı belirtiliyor. Günümüzde Vietnam'da enginar çayı tüketimi oldukça fazladır.

Enginar Çayı Faydaları Nelerdir?

Akdeniz bölgesindeki ülkelerdeki yetiştirilen enginarın çayı sağlık açısından yararlıdır. İşte enginar çayının faydalarından bazıları:

 • Kemik sağımı korur. Magnezyum, manganez ve fosfor gibi mineral maddeler içerir. Bu mineralli kemik yoğunluğunu, sağlığını korur. Ayrıca kemik erimesine karşı koruma sağlar.
 • Sindirim sistemini rahatlatır. Bağırsak hareketlerini düzenler. Iyi bir lif kaynağıdır. Bu sayede bağırsakları rahatlatır. Kabızlığa izin verir.
 • Mideye iyi gelir. Zengin lif içeriği sayesinde midedeki hazımsızlık, şişkinlik için kullanın. Mide bulantısı, kusma ve mide ekşimesini önlemesi enginar çayının faydaları arasındadır.
 • Birçok kanser türünü önlemeye yardım eder. Yüksek antioksidan içeriği vardır. Bu sayede meme kanseri, prostat kanseri gibi kanser çeşitlerinin etkileri azaltır.
 • Kalp ile dosttur. İçeriğindeki maddeler, kan basıncını düzenler, kolesterolü dengeleyici. Bunun sonucunda kalbi korur. Kalp krizi ve felç geçirme riskini azaltır.
 • Tansiyonu dengleştirici. Iyi bir potasyum kaynağıdır. Potasyum vücuttaki kan basıncını düşürür. Kan basıncına etki etmesi sonucunda yüksek tansiyonu düşürür.
 • Harika bir vitamin ve mineral kaynağıdır. A, C, E, D, B6 ve B12 gibi vitaminleri içerir. Bunun yanında demir, kalsiyum, potasyum, sodyum, çinko, manganez ve fosfor gibi mineral maddeler de var.
 • Kolesterolü dengleştirici. Enginar yaprağı çayı çözünür antioksidanlar açısından çok zengindir. Antioksidanlar vücudu serbest radikallerin ve çevresi toksinlerin hasarından korur. Böylece kandaki kolesterol oranı dengelenir.
 • Alkolün zararlı etkilerini azaltır. Alkolün karacığere verdiği zararı düşürür. Karaciğerdeki toksin madde seviyesini düşürür.
 • Karaciğer sağımı korur. İçeriğindeki cynarin gibi antioksidanlar, bileşik toluğun toksinlerin atılmasını sağlar. Hasar gören karaciğer hücrelerine iyi gelir.
 • Beyin'in sağlığı için içinğ. Maden cevheri için fosfor.
 • Fosfor beyin sağlığını olumlu yönde etkiler.

  Enginar Çayı

  Enginar Çayı'nın Sağlığa Faydaları Nelerdir?

  Enginar Çayı "width =" 690 "height =" 382 "/>

  • Kandaki şeker oranını düzenler. Şeker hastalığına yarar s.
  • Safra akışını arttırmak enginar çayının faydaları arasındadır.
  • İdrar söktürücülük var.
  • Cildi güzelleştirir.

  Enginar Çayı Fiyatı Nedir?

  Enginar çayı internet sitelerinden temin edilebilir. Genellikle 40lı süzen poşet çay şeklinde satılır. Enginar çayı fiyatı 10 TL ile 15 TL arasında değişmektedir.

  Enginar Çayı Nasıl Yapılır?

  1 litre su kaynatın. Kaynayan suyun içine ortaladan 100 grama kadar herşey enginar yaprağı, sapı ve kökünü ekleyin. 10 dakika kadar bu şekilde demlendirin. Sonradan ocaktan alarak daha 10 dakika daha bekleyin. Tarçın ile tatlandırılarak içilebilir.

  Enginar Yaprağı Çayı Ne Kadar İçilmelidir?

  Enginar çayını yemeklerden önce içebilirsiniz. Günde 3 kez yemeklerden önce bir bardak içilebilir.

   Enginar Çayı Sipariş "width =" 336 "height =" 280 "/> </p>
<h3> Enginar Çayı Zararları Nelerdir? </h3>
<ul>
<li> Hamilelik ve emzirme dönemlerinin yan etkileri olabileceği için doktora danışmadan kullanmamalıdır. </li>
<li> Böbrek rahatsızlığı ve safra kesesi taşı olanlar tüketmem gerek. </li>
<li> Karahindiba, papatya ve ekinezya gibi bitkileri alerjisi olan kişilerin engellediği çayına da alerjisi olabilir. Bu kişilerin tüketmesi tavsiye edilmez. </li>
</ul>
<p> <!--Ad Injection:bottom--></p>
<h3> Kaynaklar: </h3>
<p> Hayatta kalma: enginar çayın ne olduğu sağlık yararları <br /> Organik olaylar: sağlık yararları / diğerleri / enginarların sağlık yararları </p>
</div>
<footer>
            </p>
<div class=

  Önceki İçerik Karamuk Suyu Faydaları Nelerdir?


Kaynak

Check Also

Nane Yağının Faydaları Nelerdir?

Nane yağı ağız kokusundan kasa ağrılarına kadar çok rahatsızlığa iyi gelen bir yağdır. Başka yağlarla …

Bir Cevap Yazın