25 Kasım 2017,Cumartesi
Anasayfa » Haberler » En son trafik lambası uygulaması için yeşil ışık yok …

En son trafik lambası uygulaması için yeşil ışık yok …

                                    

                    
                

            

    
    

        Psikolog Dr Kyle Wilson, benzer araçların "bağlı araçlara" sokulması planlanmadan önce yeni bir araç trafik lambası uygulamasına 'insan bakışı' getiriyor Kredi: University of Huddersfield
    

Sat-nav'dan otomatik park etme ve çarpışma önleme sistemlerine – otomobiller, insan hatası kapsamını azaltmak için tasarlanan artan elektronik bir dizi dizi ile donatılmıştır. Kitin en yeni modellerinden biri, trafik ışıklarında yardımcı olmayı, sürücülere ne zaman durmaları ve ne kadar süre önce yola çıkmaları gerektiğini anlatan bir uygulamadır.
                                

                                       


      

Huddersfield Üniversitesi'nden Dr Kyle Wilson'u – insan faktörünün araştırmalarında uzmanlaşmış bir psikoloji öğretim görevlisi – 'konferans sunumuna ve yeni bir makaleye yol açan bir' doğalcı 'araştırma projesi ile sağlamıştır.

]

Amerikalı bir şirket tarafından pazarlanan akıllı telefon tabanlı uygulama, EnLighten olarak adlandırılır ve trafik işaretlerinin merkezi olarak bağlandığı kentsel alanlarda kullanılabilir.

"Uygulamanın amacı, trafik akışını iyileştirmek ve sürücü stresini azaltmaktır Trafik ışığına yaklaştıkça, akıllı telefonunuz size engel olma ihtimali olup olmadığını veya durdurmak zorunda kalacağınız konusunda bir uyarı verecektir" Dr Wilson.

Daha sonra, araba dururken, telefonun ekranı sürücüye yeşil ışığı almadan ne kadar süre önce haber verir.

"Beş saniyeye indikten sonra kaybolur ve işitsel bir ses çıkarırsınız. Niyeti, sürücüyü gerçek trafik sinyaline bakıp yeşilleştiklerinde yanınıza almanızdır.

Dr. Wilson, "İlk tepkisi ilginçti ve bazı açılardan yararlı olabileceğini gördüm – ancak tehlikeli olabileceğini" söyledi.

                    
                 Uzman değerlendirmeyi takiben en son trafik ışığı uygulaması için yeşil ışık yok

            

    
    

        Kredi: University of Huddersfield
    


Kaynak

Check Also

Nasıl Gümrüklü Sabit Kırılmış İşlemler ve Desteklendi …

Bir Cevap Yazın