23 Kasım 2017,Perşembe
Anasayfa » İsimler » Doktorunuza Güvenmek

Doktorunuza Güvenmek

Hamile kaldınız, ne zaman yaptıralım bunu bekliyordunuz ya da sürpriz oldu. Yaşasın bir bebeğiniz olacak. Peki ya doktorunuz, güvenebileceğiniz kadın doğum uzmanınız var mı? Hamile kalmak kesin var. Peki, güveniyor musunuz ona? Sizinle bu seviyede yükünüzü sırtılayacağına inananyor musunuz? Benden büyük küçük bir iki tavsiye …

Hamileliğinizptın ve ihtiyaçlarınız farklı olacaktır! Doktorunuzu bir ürün satıcısına benzetebilirsiniz. Sattıkları ürün hakkında detaylı bilgi almak doğal hakkınız.

Kimisi rütbeli bir doktor olmasını ister, kimisi de any bir devlet doğum hastanesinde bol tecrübe edinmiş olan bir tercih ederim. İçgüdüsel Doğum kitabının yazarı PamEngland kitabında bu konuya çok yumuşak bir tavır ile değinmiştir.

Siz nasıl bir şekilde olurysanız yapın, doktorunuzla birlikte son derece açık olmalısınız. O'na soru sormaktan çekinmemelisiniz, onun soruyu sormalısınız. Hatta soru ifadeiniz çok önemli. O'na, "Ben doğumda epizyo istemiyorum, siz düzenli olarak yapmayı mı istiyorsunuz?" Yerine "Gebelerinizin kaçına yapmanız gerekir" veya "Epizyo istemeyen gebelerinize nasıl yardımcı oluyorsunuz" şeklinde sorabilirsiniz. Size "Gerekirse yapıyorum" şeklinde bir cevap verirse; "Peki ne kadar sıklıkta gerekli görüyorsunuz" şeklinde daha açık soru ile sorabilirsiniz.
Önemli olan ucu açık sorular sorabilmek. "Epizyo yapıyorsun musunuz?" Şeklinde sorduğunuzda belki size "Hayır, yapmıyorum" cevabının verecektir.

doğum günü için yardım verdiğim iki gebemden örnek istiyorum. Bir tanesi doktoru ile yaşadığı bir anlaşmazlık yüzünden hamileliğinin 39.haftasında tereddüt etmeden doktorunu değiştirdi. Bundan hiçbir pişman olmadı. Diğeri de doktorundan suyunun azaldığını ve ilacı ile müdahale ederek doğmak için başlatmak istediğini duyunca hiç çekinmeden 38. haftasında doktorunu değiştirmişti. Başka doktorunda fikrini almak için onun son derece önemli idi.

Beklentilerinizin doktorunuzun tarzı ile örtüşüyor olması çok önemli. O'nunla flört ettiğinizi düşünün, aradığınız tüm özellikleri var mı? Sizinle bu 9 aylık ilişkiyi geçirmeye uygun mu?

Doktorunuza Güvenmek, Annelik ve Gebelik'in başında geldi.


Kaynak

Check Also

V ile Başlayan Kız Bebek İsimleri

VAHİDE Yalnız, tek VARİDE Gelen şey, gelen evrak VASFİYE Nitelikli VECİHE Hoş görünen VEDA Ayrılış …

Bir Cevap Yazın