23 Kasım 2017,Perşembe
Anasayfa » İsimler » Doğuma Nasıl Hazırlanılır | Annelik ve Gebelik

Doğuma Nasıl Hazırlanılır | Annelik ve Gebelik


Doğuma hazırlanmak demek, bebeğinizin odasının duvarında rengine karar vermek, pusetine karar vermek veya seçmek değil elbette.

Doğuma hazırlanmak demek, doğumu anlamadı demektir. Doğum deneyimiini ilk defa yaşayacak saf olsanız onu deneyimlemeden anlayabilirsiniz. Nasılmı Doğum hakkında okuyarak, doğum ile ilgili eğitim.

Doğum öyle sizi korkutmasın, izin vermeyin. Bildiğiniz, öğrendiğiniz herhangi bir şeyden korkar mısınız? Sanırım hayır. Doğumu belki tecrübe etmemiş, olabilirsiniz, ancak başınıza nasıl geleceğini, sürecin nasıl işlediğini öğrenmek istiyorsunuz.

Doğumu öğrenerek korkunuzu yenebilirsiniz. Korkuyor ama çok korkuyor yenebilirsiniz. Korkunuz devam ettiği sürece doğurmak zor olabilir. Korktuğunuz için kendinizi tehlikede hissedebiliriz, tehlikede hissettiğiniz sürece de doğuramayabilirsiniz. Kendinizi rahat ve güvende hissetmelisiniz. Bunun için öncelikle yeterli derecede sahip olmalısınız. Bilginiz korkunuzu yenecektir.

Bu daha yeni anne adaylarına doğuma hazırlanmalarını öneririm. Konu ile ilgili çok güzel yerli ve yabancı kaynaklar var, okuyabilirsiniz. Doğum hazırlık kurslarına eşiniz ile birlikte katılabilirsiniz.

Doula Anne Esra
www.doulannesra.com
Twitter / doulannesra
Facebook / DoulAnnEsra

Etiketler: doğum, doğum koçu doula, doğuma hazırlık, doula, esra erkut demiröz


Kaynak

Check Also

Ü ile Başlayan Kız Bebek İsimleri

ÜLKEM Yurdum, vatanım. ÜLKER Boğa burcunda yedi yıldızdan geldi takım. Ülkü Amaç edinilen, uygun istenen …

Bir Cevap Yazın