25 Kasım 2017,Cumartesi
Anasayfa » İsimler » Doğum Sevişmek Gibidir | Annelik ve Gebelik

Doğum Sevişmek Gibidir | Annelik ve Gebelik


Neden mi?
Bulunduğunuz ortamın kalabalıktan uzak, sessiz daha karanlık ve sıcak olması çok önemlidir. Doğum, sıcağı, karanlığı sever.

Size tavsiyem; sevişirken yarattığınız koşulları doğururken de yaratmanızdır . Hayvanlardan korunmak için tanımadıkları ortamda, kalabalık ortamda, insanlar tarafından gözlenerek doğum yapamazlar.

Etrafında koşturan, panikleyen insanların bulunması, yüksek sesle konuşmaları yapmak için doğayı değiş tokat edecektir. Odanızın kapısının sürekli açılıyor olması ve sizi yarı giyinik halde tanımadığınız insanların görmesi doğumunuzında size gerginlik katacaktır. Savunmasız bir saldırıya uğramış hissedebilirsiniz.

Doğum sancısı çekerken, sessizliğin önemini farkında olsanız bile, o sırada mahremiyetinizi koruyacak kadar olamayabilirsiniz. Bu nedenle bazı önlemler doğum günü önce ve ilgili kişiler ile paylaşmalısınız. Doğumgünün bir gösteri haline dönüşmesini önceden engellemek.

Mesela, doğumunuza kimler girecek? Eşiniz, anneniz, kayınvalideniz, arkadaşınız, kardeşiniz.Bu konuyu doğumdan önce netleştirebilirsiniz. Unutmayın, yanakları ölçmek için güven veren insanları tercih etmelisiniz. Zor bir anında belki kalabalık ortamda bulunmak hoşunuza gidiyor olabilir ama emin olun ki doğurmak farklı bir olaydır.

Kalabalık ve gürültülü bir buluşma bebeğinizi ürkütebilir ve doğumunu yavaşlatabilir. Doğum günü salgılanan hormonlarınız korkabilir ve salgılanmaktan vazgeçebilirler.

Doğum günü odanıza girecek insanlar sınır koyabilir, ziyaretleri daha sonra da kabul eder.

Doğum odanızı şu anda hayal edin;

Bulunduğunuz yer hafif karanlık, sizi rahatlatan bir müzik çalıyor. Sizi kontrole gelen sağlık uzmanları (doktor / hemşire) sessizliği bozmamak için fısıldayarak konuşuyor. Odanın kapısı, dışarıdan herşeyi kapatılmakla birlikte karşıl kapalıyor. Etrafta panik ve merak halinde dolaşan kimse yok.

Siz, eşiniz başınız başasınız. (Dilerseniz doulanız da yanınızda) Korkmuyorsunuz, çünkü bedeninize ve bebeğinize güveniyorsunuz. Ve ardında birden çok sessizlik ve karanlık eşliğinde bebeğiniz kucağınızda, anne aşkı ile tanışıyor.

Doula Anne Esra
Esra Demiröz
www.doulannesra.wordpress.com
Twitter / doulannesra
Facebook / DoulAnnEsra

http://www.hthayat.com/yazar/esra-demiroz

Etiketler: doğum, doğum tavsiyeleri, esra erkut demiröz


Kaynak

Check Also

Ü ile Başlayan Kız Bebek İsimleri

ÜLKEM Yurdum, vatanım. ÜLKER Boğa burcunda yedi yıldızdan geldi takım. Ülkü Amaç edinilen, uygun istenen …

Bir Cevap Yazın