23 Kasım 2017,Perşembe
Anasayfa » Haberler » BA olarak Heathrow kaosu daha kurtarmaya çalışıyor …

BA olarak Heathrow kaosu daha kurtarmaya çalışıyor …

                                    

Bir Bilişim Teknolojisi sisteminde bir arıza sonrasında British Airways Londra'nın Heathrow Havaalanı'ndan yaklaşık 40 sefer iptal ettiği için binlerce yolcunun Pazar günü başka bir kaosa maruz kaldı.
                                

                                       


      

Havayolu, uçak ve mürettebat dışı olmak üzere planlara "çarpma bozucu" nun bulunması için savaştığı için, saat 14.00'den (1200 GMT) önce Londra'nın önemli merkezinden ayrılmak üzere Pazar uçuşlarının yaklaşık dörtte biri iptal edildi

dünya çapında bir konumda.

British Airways, Londra'nın diğer büyük havaalanı olan Gatwick'ten ve Heathrow hizmetlerinin çoğunluğundan, normal uçuş programını uygulamayı umduğunu açıkladı.

Heathrow günler geçtikçe daha fazla uçuş yaptı, ancak çoğu gecikme yaşıyordu. Gezginler ayrıca Gatwick'de tutuklamalarla karşı karşıya kaldık, ancak uçuşlar iptal edildi.

Havayolu, tatil haftasonu boyunca aksamalar beklenen rezervasyonları onaylamadıkça yolculara iki havalimanına gelmemelerini önerdi.

BA, taşıyıcının check-in ve operasyon sistemlerinin tümünü ve etkilenen çağrı merkezlerini ve web sitesini kapatan BT başarısızlığından sonra Cumartesi günü Heathrow ve Gatwick'teki tüm uçuşlarını iptal etti.

Güç kaynağı sorunu

Ancak başkan ve CEO Alex Cruz tarafından yapılan bir video bildirisine göre, bu bir siber saldırı gibi gözükmüyordu.

İngiltere, bu ayın başlarında, Ulusal Sağlık Hizmetindeki bilgisayar sistemleri de dahil olmak üzere önemli altyapıyı sakat bırakan bir fidye saldırıından kurtarmaya devam ediyor.

"Temel nedenin bir güç kaynağı sorunu olduğuna inanıyoruz" dedi Cruz, BT ekiplerinin sorunları düzeltmek için "yorulmadan" çalıştığını da ekliyor.

Cruz, artık seyahat etmek istemediklerini kararlaştıran müşterilere tam ücret iadeye karar verdiler.

Duruşma, Pazartesi günü resmi tatil olan İngiltere'de yoğun hafta sonu geçindi ve birçok öğrenci yarım mola vermeye başlıyor.

Heathrow Terminal 5'teki AFP fotoğrafçısı Cumartesi günü birçok yolcunun gidiş alanının dışında "kaotik" sahnelerde bagajlarıyla beklediğini söyledi.

Terminalin içinde sağlık ve güvenlik nedeniyle bazılarının taksilerden ayrılmalarına izin verilmiyordu.

"Bilginlerin hiçbiri ne halt ettiğini bilmiyor, yolcuların da bilmiyor, biraz bilgi alabilir miyiz? Kaos var burada," diye tweeted Chris Ship, ITV News için kraliyet editörü, BA.

Birçokları kendi çantalarını talep etmeden Heathrow'u terk etmek zorunda kaldıktan sonra, yolcuların bagajlarını bulmak için havayoluyla irtibata geçmeleri istendi.

Taşıyıcı, tatil döneminde rahatsızlıktan ötürü "son derece üzgün" olduğunu söyledi.

British Airways geçtiğimiz günlerde başka BT zafiyetleri çekti ve geçen yıl Temmuz ve Eylül aylarında yolcuların ciddi gecikmelerine neden oldu.

British Airways'in ana gruplarından IAG ve İspanyol taşıyıcı Iberia, bu ayın başlarında zayıf bir pound nedeniyle büyük oranda nedeniyle birinci çeyrek net karında% 74 düşüşle 27 milyon avroya (30 milyon $) düşüş bildirdi.
                                                                

                                        
                                         Daha da Keşfedin:
                                        BA, BT başarısızlığından sonra normal uçuş hizmetini sağlamayı amaçlıyor
                                    

                                

                                    

                                    
                                    

                                    


Kaynak

Check Also

Nasıl Gümrüklü Sabit Kırılmış İşlemler ve Desteklendi …

Bir Cevap Yazın