23 Kasım 2017,Perşembe
Anasayfa » Haberler » BA normal uçuş hizmetini IT'den sonra yeniden kurmayı hedefliyor …

BA normal uçuş hizmetini IT'den sonra yeniden kurmayı hedefliyor …

                                    

                    
                

            

    
    

        10 Ocak 2017 tarihli bu fotoğraf fotografında yer alan British Airways uçakları, Londra'daki 48 saatlik bir kabin ekibi grevinde Heathrow Havalimanı'na park edildi. Havayolu şirketi, 27 Mayıs 2017 Cumartesi günü İngiliz Hava Yolları'ndaki bilgisayar sistemlerinin başarısızlığından dolayı ertelendiğini belirtti. BA, "IT sistemleri kesildi" denilen açıklamada özür diledi ve sorunu çözmek için çalıştığını söyledi. Cumartesi günkü sorunun küresel olduğunu tweet'te açıkladı (AP Photo / Frank Augstein, dosya).
    

British Airways Pazar günü yaptığı açıklamada, bilgisayar sistemlerini geri yüklemek için hala çalışıyormuş, ancak küresel bir BT başarısızlığından hizmetlerini sakatladıktan bir gün sonra Londra havaalanlarındaki uçuşlara devam etmeyi umuyordu.
                                

                                       


      

Havayolu, Pazar günü Heathrow'tan Gatwick ve "hizmetlerin çoğunluğu" nda "normal bir programın yakınında" çalışmayı umduğunu söyledi.

"İş, tüm BT sistemlerimizi restore etmeye devam ediyor, ancak bugün biraz daha aksaklık bekliyoruz" diye konuşan BA, bir açıklamada.

BA, Cuma günü her iki havaalanın tüm uçuşlarını iptal etti ve yoğun bir İngiliz tatil haftasonu on binlerce kişinin seyahat planlarını taklit etti. Elektrik kesintisi nedeniyle bir elektrik arzı meselesini sorumlu tuttu ve siyasal saldırının altında olduğunun belirtisi olmadığını söyledi.

BA, tipik bir günde Heathrow ve Gatwick'den yüzlerce uçuş gerçekleştiriyor ve her ikisi de dünya çapında seyahat için önemli merkezler.

Cumartesi günü, Heathrow'daki ve Gatwick'teki yolcular check-in kontuarlarında uzun hatlarla karşılaştılar ve hem havayolunun web sitesinin hem de mobil uygulamasının başarısızlığa uğradı. BA, kazanın da çağrı merkezlerini etkilediğini söyledi.

Birçok yolcu, havayolunun bilgi eksikliğinden şikayet etti.

Heathrow'dan Dallas-Fort Worth'a yapılan son seferlerden birine binmeyi başaran Londoner Terry Page, "Bazı 80 yaşındaki bayan duyurular beklemek gibi duruyor ve buna rağmen düştü" dedi. . O ve diğer yolcular geldi, ancak bagajları gelmedi.

                    
                 BT başarısızlıktan sonra normal uçuş hizmetini sağlamayı amaçlıyor

            

    
    

        British Airways, 27 Mayıs 2017 Cumartesi günü bir Bilişim Teknolojileri (BT) sisteminde arıza yaşayan havaalanı nedeniyle uçuşlar bittikten sonra, Londra Heathrow havaalanında bagajları ile birlikte Terminal 5'in dışında durdu. British Airways, Londra'daki Heathrow ve Gatwick havalimanlarından Cumartesi günü yapılan tüm uçuşları küresel bir BT olarak iptal etti. Başarısızlık, yoğun bir İngiltere tatil haftasonunda on binlerce kişinin seyahat planlarını yükseltti. (AP Fotoğrafı / Jo Kearney)
    


Kaynak

Check Also

Nasıl Gümrüklü Sabit Kırılmış İşlemler ve Desteklendi …

Bir Cevap Yazın