25 Kasım 2017,Cumartesi
Anasayfa » Haberler » BA en çok uçuşa başladığını söylüyor; Öfkeli yolcular fac …

BA en çok uçuşa başladığını söylüyor; Öfkeli yolcular fac …

                                    

                    
                

            

    
    

        British Airways, 27 Mayıs 2017 Cumartesi günü bir Bilişim Teknolojileri (BT) sisteminde arıza yaşayan havaalanı nedeniyle uçuşlar bittikten sonra, Londra Heathrow havaalanında bagajları ile birlikte Terminal 5'in dışında durdu. British Airways, Londra'daki Heathrow ve Gatwick havalimanlarından Cumartesi günü yapılan tüm uçuşları küresel bir BT olarak iptal etti. Başarısızlık, yoğun bir İngiltere tatil haftasonunda on binlerce kişinin seyahat planlarını yükseltti. (AP Fotoğrafı / Jo Kearney)
    

British Airways, BT sistemlerinin birçoğu Pazar günü yedekledi ve çalışıyordu ancak bazı gezginler yüzlerce uçuşa küresel bir bilgisayar arızasından sonra üçüncü bir düz gün için muhtemelen iptal ve ertelemelerle yüz yüze kalacaklar.
                                

                                       


      

BA genel müdürü Alex Cruz, Pazar günü, havayolunun Londra Gatwick Havalimanı'nda "tam bir operasyon" yürüttüğünü ve Heathrow'tan planlanan tüm uzun menzilli hizmetleri yürütmeyi planladığını söyledi. Ancak, bazı gecikmeler olacağını ve bazı iptal edilen kısa menzilli uçuşlarda olacağını söyledi.

Havayolu, Pazartesi günü Gatwick'e tam bir program uygulayacağını ve tam uzun mesafe uçuş programını ve Heathrow'daki kısa uçuşlarının "yüksek oranlı" nı çalıştırmayı planladığını söyledi.

BA, BT arızasından sonra Cumartesi günkü, Heathrow ve Gatwick'teki tüm uçuşları iptal etti ve bu da bir elektrik arz sorununun üstesinden geldi. Bozukluk, binlerce gezginin planlarını karışıklık içine, İngiltere'de bir tatil hafta sonu ne üzerine attı.

BA, tipik bir günde Heathrow ve Gatwick'den yüzlerce uçuş gerçekleştiriyor ve her ikisi de dünya çapında seyahat için önemli merkezler.

Cruz, bir video demeçten özür diler ve "Bu, müşterilerin korkunç bir dönem olduğunu biliyorum"

Yolcular, BA'nın Heathrow'daki merkezi olan Terminal 5'de check-in yapmak, kayıp bagajlarını geri getirmek veya uçuşlarını yeniden kurmak için birkaç saatlik hatlarla karşılaştılar. Cruz, aşırı kalabalık gezginleri azaltmanın yalnızca uçuştan 90 dakika önce terminalin içine girmesini sağlayacağını söyledi.

                    
                 BA en çok uçuşa devam ettiğini söylüyor; Öfkeli yolcuların gecikmeleri yüzüyor

            

    
    

        10 Ocak 2017 tarihli bu fotoğraf fotografında yer alan British Airways uçakları, Londra'daki 48 saatlik bir kabin ekibi grevinde Heathrow Havalimanı'na park edildi. Havayolu şirketi, 27 Mayıs 2017 Cumartesi günü İngiliz Hava Yolları'ndaki bilgisayar sistemlerinin başarısızlığından dolayı ertelendiğini belirtti. BA, "IT sistemleri kesildi" denilen açıklamada özür diledi ve sorunu çözmek için çalıştığını söyledi. Cumartesi günkü sorunun küresel olduğunu tweet'te açıkladı (AP Photo / Frank Augstein, dosya).
    

Bazıları havaalanında gece geçirmiş olan yolcuların uçup gidip çıkmadıklarını öğrenmek için sinir bozucu beklemeler yapıldı.

Los Angeles'tan içeri girip balayı sırasında Venedik'e ulaşmaya çalışan Melanie Ware, "Herkes üzülüyor, gözyaşlarında insanlar var" dedi.

Sky News'a, "Bu akşam Venedik için tekrar rezervasyon yaptık, şimdi iptal ettiler" dedi. "Dolayısıyla Heathrow'dan çıkış yapmanın bir yolu yok ve bizi hiçbir şey için telafi etmediler ve sıkıştık ve bu şimdiye kadarki en kötü balayı oldu.

"British Airways balayını mahvetti."

Frankfurt'a uçmak isteyen Tonda Sallee, beş saat boyunca görevde kaldığını ve "ne kadar süreceğimiz konusunda hiçbir fikrimiz yok" dedi. Muhtemelen de bugün uçmamayız. "

                    
                 BA en çok uçuşa başlandığını söylüyor; Öfkeli yolcuların gecikmeleri yüzüyor

            

    
    

        Emily Puddifer'in heyecan vericisinden alınan bu görüntüde 27 Mayıs 2017 Cumartesi günü bir Bilişim Teknolojileri (BT) sisteminde arıza yaşayan havaalanı nedeniyle uçuşlar bittikten sonra Londra Heathrow havaalanında Terminal 5 çıkış salonuna bakıldı. British Airways tüm uçuşlarını iptal etti Londra Heathrow ve Gatwick havalimanlarından küresel bir BT başarısızlığı nedeniyle yoğun bir İngiltere tatil haftasonunda on binlerce kişinin seyahat planlarını yükseltti. (AP aracılığıyla Emily Puddifer)
    

Birçok yolcu, havayolunun bilgi eksikliğinden şikayet etti.

Heathrow'dan Dallas-Fort Worth'a yapılan son uçuşlardan birine binmeyi başaran Londoner Terry Page, "Bazı 80 yaşındaki bayan duyurular için beklemek varken etrafta duruyordu ve düştü" dedi. Cumartesi. O ve diğer yolcular geldi, ancak bagajları gelmedi.

                                                                            

"Ona yardım ettik ve o sadece çok yorgun olduğumu söyledi" dedi Sayfa. "Korkunç, korkunç bir gün oldu"

Havayolu kesintileri yaşandığında o kadar sık ​​görülmese de, etkileri yaygın, yüksek profilli ve gezginleri dünya çapında etkileyebilir.

BA yolcuları havayolu şirketinin çevrimiçi check-in sistemlerinde yaşanan sorunlar nedeniyle 2016 Temmuz ve Eylül aylarında ciddi gecikmeler yaşadı.

Ağustos 2016'da, dünya çapında bir Delta uçakları, elektrikli bir bileşen başarısız olduğunda devreye girdi ve havayolu şirketinin veri merkezine güç sağlayan trafonun kapanmasına yol açtı. Delta, arızanın bir sonucu olarak 100 milyon dolar gelir kaybettiğini söyledi.

                    
                 BA en çok uçuşa devam ettiğini söylüyor; Öfkeli yolcuların gecikmeleri yüzüyor

            

    
    

        Emily Puddifer'in heyecan vericisinden alınan bu görüntüde, 27 Mayıs 2017 Cumartesi günü bir BT sisteminde sorun yaşayan havaalanı nedeniyle uçuşlar ertelendikten sonra insanlar Londra'nın Heathrow havaalanında Terminal 5 çıkış salonunda toplandılar. British Airways, Londra Heathrow ve Gatwick havaalanlarından Cumartesi günü küresel bir BT hatası yüzünden yoğun bir İngiltere tatil haftasonunda on binlerce kişinin seyahat planlarını yükseltti. (AP aracılığıyla Emily Puddifer)
    
                    
                 BA en çok uçuşa başladığını söylüyor; Öfkeli yolcuların gecikmeleri yüzüyor

            

    
    

        27 Mayıs 2017, Cumartesi günü bir Bilişim Teknolojileri (BT) sisteminin arızalanması nedeniyle uçak seferleri iptal edildikten sonra Londra Heathrow havaalanında Terminal 5 check-in masasına ait bir görüntü. British Airways, Cumartesi günü London Heathrow ve Gatwick havalimanlarından tüm uçuşları küresel olarak iptal etti BT başarısızlığı, yoğun bir İngiltere tatil haftasonunda on binlerce kişinin seyahat planlarını yükseltti. (AP Fotoğrafı / Jo Kearney)
    
                    
                 BA çoğu uçuşun gittiğini söylüyor; Öfkeli yolcuların gecikmeleri yüzüyor

            

    
    

        British Airways check-in masasında, 27 Mayıs 2017 Cumartesi günü Londra'nın Gatwick Havalimanı'nda havaalanında bir IT sistemleri arızası yaşayan yolcular, British Airways'in check-in masasında duruyorlar. British Airways, Cumartesi günü London Heathrow ve Gatwick havalimanlarından Cumartesi gününe kadar tüm uçuşlarını küresel bir BT olarak iptal etti Başarısızlık yoğun bir tatil hafta sonu gezginler için ciddi aksaklığa neden oldu. (Gareth Fuller / PA, AP yoluyla)
    
                    
                 BA, uçuşların çoğu yayınlandığını söylüyor; Öfkeli yolcuların gecikmeleri yüzüyor

            

    
    

        British Airways check-in masasında yolcular 27 Mayıs 2017'de Londra'nın Gatwick Havalimanı'nda bir BT sisteminde arıza yaşadıktan sonra British Airways'in check-in masasında beklemektedirler. British Airways, Cumartesi günü Londra'daki Heathrow ve Gatwick havalimanlarından Cumartesi gününe yapılan tüm uçuşlarını küresel bir BT olarak iptal etti. Başarısızlık yoğun bir tatil hafta sonu gezginler için ciddi kesintiye neden oldu. (Gareth Fuller / PA, AP yoluyla)
    
                    
                 BA en çok uçuşa başlandığını söylüyor; Öfkeli yolcuların gecikmeleri yüzüyor

            

    
    

        British Airways check-in masasında yolcular, 27 Mayıs 2017 Cumartesi günü Londra'nın Gatwick Havalimanı'nda bir BT sisteminde arıza yaşadıktan sonra British Airways check-in masasında kaldıklarını bildirdi. British Airways, Cumartesi günü London Heathrow ve Gatwick havalimanlarından Cumartesi gününe kadar tüm uçuşlarını küresel bir BT olarak iptal etti Başarısızlık yoğun bir tatil hafta sonu gezginler için ciddi aksaklığa neden oldu. (Gareth Fuller / PA, AP yoluyla)
    

                                        
                                         Ayrıntılı inceleme:
                                        BA, BT başarısızlığından sonra normal uçuş hizmetini sağlamayı amaçlıyor
                                    

                                

                                    

                                    
                                    

                                    


Kaynak

Check Also

Nasıl Gümrüklü Sabit Kırılmış İşlemler ve Desteklendi …

Bir Cevap Yazın