18 Aralık 2017,Pazartesi
Anasayfa » Bilgiler » Atmosfer var • Kayıt

Atmosfer var • Kayıt

                
                
                

* Hayır, dostum. Sadece hayır * Yeni model eksplant tartışmasında bir anahtarı atıyor

                

                
                
                
    

                

                            

55 Yıldızıyla tasvir edilen Cancri, muhtemelen Dünya'nınkinden daha kalın bir atmosfere sahiptir. Resim kredisi: NASA / JPL-Caltech

            

                
                

Yeni bir fiziksel model, büyük dış gezegen 55 Cancri e'nin Dünya benzeri bir atmosfere sahip olduğu teorisine daha fazla destek ekledi.

                

NASA'nın Jet Propulsion Laboratory'nin California Üniversitesi, Berkeley ve Renyu Hu'nun araştırma görevlileri Isabel Angelo, Perşembe günü The Astronomical Journal .

kitabını yayınladı.
                

Hu, yaptığı açıklamada, 55 Cancrie'nin daha iyi anlaşılmasının, bilim insanlarına kayalık gezegenlerin nasıl geliştiğine dair bir şeyler öğretmesine yardımcı olabileceğini söyledi.

                

Dış gezegen, Kanser Takımyıldızı'nda bulunur. Yaklaşık sekiz Dünya yığınına ve yaklaşık iki yarıçapa sahip olduğundan golf topu değildir.

                

Önceki çalışmalar, magmanın yüzeyde aktığı ve atmosferin ya da kalın bir atmosferin var olduğunu öne sürdü. Jüri hala dışlanmış olmasına rağmen, atmosferin benzer teori olduğuna işaret eden daha fazla kanıt ortaya çıkıyor.

                

Angelo ve Hu, gezegendeki enerji akışını modellemek ve uzaya kaçmak için spektrum verileri kullandılar. Gezegenin dış zarfında belirli bir doğu ısısının harekete geçtiğini fark ettiler ve modelleri, bir lav akışı ana neden olsaydı, sürecin o kadar yavaş olacağını, "onlarca yıl emri" nin bir yerinde olacağını önermişti; "çok uzun" olmak, yazdıklarını yazıyorlar.

                

Kalın, Dünya benzeri bir atmosfer (öncelikle CO ya da N 2 ) ve ısı ileten konveksiyon olsaydı, yalnızca saatler boyu bir yere götürür "çok daha makul bir senaryo" .

                

University College of London'daki Sergey Yurchenko, yazarların "atmosferin varlığı" nın sonuçlandırılmasına katkıda bulunmakla birlikte The Register adlı kitabında şunları söyledi: "Bunun son cevap olduğunu düşünmüyorum. "

                

Araştırmanın, analizleri için spektral verilerin "çok sınırlı bir kümesi" kullandığını ve "bu gezegenin atmosferinin yapısı veya bileşimi hakkında sonuç çıkarmak için yeterli değildir" dedi.

                

"Bu büyüleyici nesne içinde 'iklimi' anlamak için daha fazla gözlem lazım" diye ekledi. ®

                
            


Kaynak

Check Also

Çocukluk çağı astım alevlenmesi …

Arka plan 16 konumundaki Gly-to-Arg ikamesi ( Rs1042713) Beta 2 adrenoseptörü ( ADRB2 ) geni …

Bir Cevap Yazın