23 Kasım 2017,Perşembe
Anasayfa » Biyoloji » Astrofizikçi: Yakın zamanda karanlık maddenin gizemini çözeceğiz

Astrofizikçi: Yakın zamanda karanlık maddenin gizemini çözeceğiz

1600'lerde, astronomlar evrendeki az ışık yayan veya hiç yaymayan nesnelerin varlığı ve önlenmesinde etkileşimde bulunan çekim kuvvetleri ile tespit edilebiliyordu.

Dört yüzyıl sonra karanlık madde hakkında hâlâ az şey biliyoruz. "

Dört yüzyılda karanlık madde hakkında hâlâ az şey biliyoruz. Onun ışığı emmesi ya da dışa yansıtmasının bililir, ancak çekim kuvvetleri muhtemelen açıklanamayan bir bükülme ya da galaksiden ışık yansıması yaptığını gösteriyor, teleskoplar şu an için onu gözleyebildiğimiz tek aletler.

Yıllar boyunca birçok çok karanlık madde adayı önerildi. Bir çalışma hattâ kara maddenin devasa gravitonlardan yapılıp yapılmadığını sorguladı. Bu durum karmaşık, bilim adamları hipotetik bir parçayı yine yine hipotetik olan bir başka parçayla açıklamaya çalışıyor.

Bilimsel Amerikan Bilimsel Amerikan Bilimsel Amerikan Bilimsel Amerikan ] Ile yorumu bir sözleşide, ödül kazanmış teorik astrofizikçi Priyamvada Natarajan, yakın zamanda bu kayıp parçacığın maskesini düşüreceğimiz konusunda iyimser olduğunu söylüyor. Tamamen mümkün olduğunu düşündüğüm şey, karanlık madde parçacığı için beklenen özelliği cinsinden düşünmediğimiz; Bu yüzden günümüze kadar bulunamaması açıklanabilir. Kayıp parçacık gizemini çözmeye çok yakınız. Bu bir cinayet incelemesine benziyor, itici güç var, cinayet silahını bulmuşuz, ama vücut yok!

Teknoloji hızla ilerliyor, geçmişte daha çoğunu görmemizi sağlıyor.

Teknoloji hızla ilerliyor, geçmişte daha çoğunu görmemizi sağlıyor. Fizikçiler bu hipotetik parçacığı keşfedecekleri olumlu düşünüyor.

Kaynak: futurism.com

Natarajan,
Kaynak

Check Also

Seri Üretim güneş panellerinde Verimlilik rekoru kırıldı

Japon Araştırmacılar seri Üretim güneş panellerinin verimliliğinde Yeni Bir rekora imza attı, Eklendi bunun anlamı …

Bir Cevap Yazın