13 Aralık 2017,Çarşamba
Anasayfa » Bilgiler » Araştırmanız ısınmış mı, değil mi? ABD gözlemcileri 'Ti'yi yaratıyor …

Araştırmanız ısınmış mı, değil mi? ABD gözlemcileri 'Ti'yi yaratıyor …

                
                

Boffins, kullanıcıların akademik ön baskılarını derecelendirmesini ve benzer akademik beğenilere sahip kişileri bulmasını sağlayan bir uygulama oluşturdu ve sonuçları akademik yayıncılığındaki eğilimleri belirlemek için kullanmayı umuyor.

                

Jeff Leak, John Hopkins Üniversitesi'nden biyostatik profesör ve kurumun veri bilim laboratuvarının bir üyesi, Papr'ın "ön baskıların Kontağı" olduğunu söylüyor.

                

Papr, BioRxiv biyoloji araştırması ön baskı veritabanından, ön incelemeleri – hakemli dergilerde henüz yayınlanmayan kağıtları – silmekte ve kullanıcılara göstererek bunları yukarı, aşağı, sola veya sola kaydırarak sıralayabilmektedir.

]                 

Kullanıcılar, "sıkıcı" veya "heyecan verici" ve "muhtemelen doğru" veya "şüpheli" olarak kabul edilerek, kağıtlarda iki şekilde hızlı kararlar alabilirler.

                

Kullanıcılara sadece bir kişinin görünümünü temel alarak bölünmüş kararlar vermelerini isteyen Tinder adlı çıkma gibi Papr, söz konusu ön baskının başlık ve özetini kullanıcılara sunuyor ve onları işine olan içgüdüsünü kaydetmeye zorluyor.

                

Uygulama akademik çevrenin bilinçli ve bilinçsiz önyargılarını gidermek amacıyla yazarların adlarını göstermiyor.

                

Leak, Reg adlı konuyla ilgilendiğini, yeni ilgi alanına giren ön baskı kağıtlarını bulmak için mücadele ederken uygulamanın fikrini ortaya attığını söyledi.

                

"Önceden yazdırılmış sunucuların hırslı kullanıcılarıyım, ancak otomatik önyargı sunucularında kağıt bulmak için bir öneri sistemi yok" dedi. "Kağıtların bakıp daha ilginç veya şüpheli buldukları verileri önermek için bir şeyler inşa etmek istedim."

                

"Kaba" prototipi, Vanderbilt Üniversitesi öğrencisi olan Lucy D'Agostino McGowan ve medyayla dost kaydırma işlevselliğinde eklenen Nick Strayer'in gözünü kaptı.

                

Ayrıca, ekibin hangi kâğıtları öğreneceklerini ve daha sonra zevkinize uyan daha ön baskıları göstereceğini söylediği bir öneri motoru eklediler.

                

Çevrimiçi randevu dünyasıyla bir diğer paralellik, Papr size kendinize benzer ilgi alanlarını gösteren diğer kullanıcılarla bağlantı kurma imkanı verdiği için onları Twitter'da takip edebilmeniz ve muhtemelen gerçek hayatta buluşabilmenizdir.

                

"Şu ana kadar, çoğunlukla bu uygulamanın kullanıldığı öğrenciler ve postdocs olmuştur ve benim için harika, çünkü araştırma alanımızda çalışan öğrenciler ve postdocs'u her zaman arıyorum, bu nedenle konuşmam gereken kişileri tanımlayabilirim. Bir noktada, "Sızıntı dedi.

                

Sızıntı, şu anda çoğunlukla "serin bir oyuncak" olduğunu kabul ediyor, ancak önizlemelerin ilerlemesini izlemek için üretilen verileri kullanmak ve akademisyenlerle ne kadar iyi eşleştiğini görmek için uygulama için daha büyük hedefleri var. 'Sıcak alır'

                

"Şu an eğlence ve keşif için daha fazla, araştırmacıları veya bildirileri yargılamak için metrik toplamak için daha az yol var" dedi.

                

Dergilerle [the preprints eventually] yayınlanan herhangi bir ilişki olup olmadığını ya da çalışmaların geri çekilip bırakılmadığını araştırmakla nihai olarak ilgileniyorum. "

                

Ancak, dikkatli olunması gereken bir nokta da, X-ışını kristalografı Stephen Curry'nin Imperial College London, uygulamanın ilgiyi teşvik etmesinin iyi bir fikir olmasına rağmen "değerlendirme için kullanılmasından endişeli" olacağını söyledi.

                

Uygulamanın kendisinde Curry, birisinin kağıda fikir beyan etmemesi için insanları rasgele atamaya teşvik eden bir seçenek olmadığını belirtti.

                

"Uygulama yeni yayınları arama biçimiyle örtüşmüyor – ama belki sadece yanlış demografik biriyim" dedi.

                
            


Kaynak

Check Also

Boffins, en mükemmel ic için dünya rekoru kırdı …

                                                   Şu anda dünyanın herhangi bir yerindeki Pimms O 'Saati                                                    …

Bir Cevap Yazın