25 Kasım 2017,Cumartesi
Anasayfa » Saç Modelleri » Amonyaksız Saç Boyası

Amonyaksız Saç Boyası

Saçlarımın çok önemsediğimiz organlarımızdan bir tanesidir. Kadınlar, erkekler için çocuklar. Fakat bu denli önemsenen saçlar ne kadar bilinmeyen kimyasal boyalarla boyandığında yıpranmakta ve çok daha farklı görünmektedir. Masum gibi görünen saç boyaları çok büyük etkiler yaratabilmektedir. Bu yüzden evde saç boyama uygulamasıyla dikkatleştirebiliceksin. Evadan bir kuaför yardımı olamadan yapılanlama boyama işlemleri sırasında hata yapılmaması ve saçılması zarar verilmesi için satın alınmış boyanın kalitesine dikkat edilmelidir. Marketlerde veya kozmetik ürünler satan yerlerde en çok bulunan saç boyaları amonyak içeren kimyasal saç boyaları olmaktadır. Fakat son dönemlerde bilinçlenen insan sayısı arttığından amonyaksız saç boyası markaları oldukça art göster.

Amonyaksız saç boyası diğer boyalara oranla saça çok daha az zarar verici ve yıpranma oranının düşüren boyalardır. Amonyaksız saç boyası işaretleri normal boya üretimi de yapan önemli ve büyük markalardır. Örneğin; Loreal amonyaksız saç boyası ideal seçimlerden biri olacaktır! Bunun yanında diğer markalardan olan Syoss amonyaksız saç boyası tercih edilen seçenekler arasında yer almaktadır.

Renk katalogları en az diğer boyalar kadar geniş olan bu saç boyaları için söylenebilecek tek fark içeriklerinin biraz daha temizeştir. Loreal saç boyası renk kataloğu amonyaksız Ask büyük farklar göstermemektedir. Bu boyalarda da en az 100 farklı renk seçeneği yer almaktadır.

Amonyaksız Saç Boyası Kullanımının Avantajları Nelerdir?

Amonyak yararlı bir madde değildir. İçerisinde yer aldığı için boyalar kullanma esnasında saç derisini yakacak ve zarar verecektir. Bunun yanı sıra kötü kokusu ile dikkat çeken amonyak içerikli boyalar saç için oldukça zararlı olmaktadır. Bu noktaada amonyaksız saç boyaları sağlık açısından çok daha avantajlıdır.Check Also

İgora Saç Boyası

Evde saç boyamak oldukça riskli bir işlemdir. Rengin paketinin üstüne ya da olmayacağı tam anlamıyla …

Bir Cevap Yazın