23 Kasım 2017,Perşembe
Anasayfa » Nedir » Aday Gönderme Komitesinin Bağımsız Gözden Geçirmesini Yapacak Analiz Grubu

Aday Gönderme Komitesinin Bağımsız Gözden Geçirmesini Yapacak Analiz Grubu

7 Haziran 2017 – ICANN Aday Numaraları İnternet Kurumu (ICANN) ICANN Adaylık Komitesinin (NomCom) bağımsız bir incelemesini yapmak için Analiz Grubu'nu atadı. İç Tüzükleri tarafından zorunlu kılınan bu gözden geçirme, ICANN'ın kendi gelişimi ve geliştirilmesi, hesap verebilirliği ve şeffaflığı konusunda taahhüdünün bir parçasıdır. İnceleme derhal başlayacak ve 2018'de sonuçlanması bekleniyor.

Bağımsız bir incelemecinin seçilmesi, ICANN'ın sıkı satın alma süreci izledi. Bu süreç, sunumların bağımsız değerlendirmesini, en yüksek puanlama teklifleriyle sunumları, izleme görüşmelerini ve referans kontrollerini içerir. Süreç, ICANN Kuruluşu tarafından yönetildi ve ICANN Kurumsal Değerlendirme süreçlerini denetlemekle yükümlü olan Kurulun Organizasyonel Etkinlik Komitesi tarafından onaylandı.

Bağımsız incelemecinin seçim kriterleri, NomCom Gözden Çalışma Çalışma Grubu ile işbirliği içinde geliştirildi. Kriterler, yetenek edinimi, yönetim kurulu seçim prosedürü ve kar amacı gütmeyen sektördeki tecrübeye ilişkin uzmanlığı vurguladı. Buna ek olarak, ödevin anlaşılması, önerilen yöntem, ICANN bilgisi ve önerilen inceleme ekibinin bağımsızlığı gibi ölçütler değerlendirildi.

  • NomCom tarafından seçim için başvuran eski / şu anki adaydın siz misiniz?
  •   

  • Siz eski / şu anda NomCom atamacısı ?
  •   

  • NomCom'un eski / güncel üyesi siz misiniz?

Öyleyse, sizden haber almak istiyoruz. ICANN59'a seyahat ediyorsanız ve bağımsız inceleme uzmanı Anal Analysis Group ile bire bir görüşme yapmak istiyorsanız, lütfen en kısa sürede lars.hoffmann@icann.org adresine ulaşın.

NomCom ayrıca Eylül 2017'de bir anket yayınlayacak ve girişinizi seviyeye taşıyacaktır – ICANN59'dan sonra bununla ilgili daha fazla bilgi için sabırsızlıkla bekleyeceksiniz.

Arka Plan

NomCom, ICANN liderlik pozisyonları için kişileri tanımlama ve seçme göreviyle yükümlü olan bağımsız bir komitedir. ICANN Yönetmeliği, NomCom'un ICANN Yönetim Kurulu, Genel İsimler Destekleyen Kuruluş Konseyi, Ülke Kodu İsimleri Destekleyen Kuruluş Konseyi ve At Large Danışma Komitesine belirli sayıda randevu vermesini istemektedir.

Bu Tüzük tarafından zorunlu olarak verilen NomCom incelemesi, (i) NomCom'un ICANN yapısında devam eden bir amacı olup olmadığı, (ii) öyleyse, yapısında veya operasyonda herhangi bir değişikliğin etkililiğini artırmak için arzu edilip edilmediğini belirlemek ve (Iii) NomCom'un seçim bölgelerine, paydaş gruplarına, kuruluşlara ve diğer paydaşlara karşı sorumlu olup olmadığı. Bu inceleme ayrıca, son incelemeden (2007-2010) sonra gelen iyileştirmelerin etkili olup olmadığı da değerlendirilecektir.

Analiz Grubu

Analiz Grubu ekibi Dr. Greg Rafert tarafından yönetilir ve Dr. Mark Engle ve Dr. William Brown uzmanlarını içerir. Analiz Grubu ekibi, kâr amacı gütmeyen (gönüllü tabanlı organizasyon dahil) yönetim yapılarını ve kuruluşların daha etkili yönetim kurullarını nasıl geliştirebileceklerini analiz etmek için derin bir pratik ve araştırma tecrübesine sahiptir. Ekip, Ticari Marka Takas Merkezi İncelemesi ve Alan Adı Alanında Rekabet Değerlendiren İki Aşamalı Bir Ekonomik Çalışma da dahil olmak üzere ICANN ile daha önce çalışmıştır. Kar amacı gütmeyen yönetim literatürünü bildikleri ve katkıda bulunmaları, NomCom için belirli, uygulanabilir öneriler sunmalarına izin verecektir. Analiz Grubu hakkında daha fazla bilgi için web sitesini ziyaret edin.

  • William A Brown, Teksas A & M Üniversitesi'nde Hükümet ve Kamu Hizmeti Bush Okulu'nda profesör olarak Kar Amacı Gütmeyen Yönetim Sertifikası'nın program direktörü olarak görev yapmaktadır. Brown'un araştırması kar amacı gütmeyen yönetişim, strateji ve organizasyon etkinliği üzerine yoğunlaşmış ve çok sayıda araştırma makalesi, teknik rapor ve çeşitli pratik odaklı yayınlar yayınlamıştır.
  • Mark Engle, Chicago, IL'deki Dernek Yönetim Merkezi (Association Management Center) ile müvekkil olup dernek yönetim mesleğinin ilerlemesine yol açan yeni araştırmalar geliştirmeye ve paylaşmaya çalışmaktadır. Engle, Doktora derecesine sahiptir ve yönetişim ve yüksek performans gösteren kuruluşlar hakkında sıklıkla yazar ve konuşmacıdır.

Greg Rafert, Ekonomi Teorisinin iş stratejisi, politikası ve dava konularına uygulanmasında uzmanlaştığı Analiz Grubu Başkan Yardımcısıdır. Dr. Rafert, teknoloji şirketlerini ve kar amacı gütmeyen kuruluşları içeren çok sayıda iş stratejisi ve politika projesi üzerinde çalışmaktadır ve ICANN tarafından yaptırılan birkaç geçmiş bağımsız incelemeye öncülük etmiştir.


Kaynak

Check Also

ICANN, Johannesburg Atölyesi'nde Halka Açık Oturum Yapacak

ICANN Kurulu 23-25 ​​Haziran 2017 tarihleri ​​arasında ICANN59 öncesinde gerçekleşecek olan Johannesburg, Güney Afrika'daki yaklaşan …

Bir Cevap Yazın